ODTÜ ahalisi

Bu sene ODTÜ'yü kazanarak tam herşey bitmiş derken birde yurt problemi çıktı karşıma. 2000 yılından beri şehirdışından gelen hiç bi öğrencisini açıkta bırakmadığını iddia eden ODTÜ bu yıl erkek öğrencilerinin %40 ını dışarda bırakıp çaresiz duruma düşmesine neden oldu. Ankara'da tanıdık filanda yok. Ev tutsam desem Ankara'yı bilmiyorum.Özel Yurtlar konusunda bilgi alıcaktım sizlerden.

odtü bu sene yurt olayı garanti olanları listelere yazmamış (dereceyle alınan yurtlarda ilk 500'ü mesela), bu sene girenler panik oluyordu da sonradan öğrenmişler. belki sizin de öyledir?

  • just overjoyed  (17.09.10 11:21:00)
malesef ilk 4000 de değildim.2. yerleştirme yapıcaklar ama 27 sinde açıklanıcak diyorlar.Dersler 23 ünde başlıyor.Tek ümidim 9. Yurda kızların yerleştirilmiş olması geçici olarak.Bide kesin torpil işlemiş anlamadım neye göre vermişler yurt puanlarını

  • osuranpenguen  (17.09.10 11:32:08)
yurtla falan uğraşmaktansa, çatıdaki, çarşıdaki ilanları takip edip, insanlarla tanışarak yüzüncüyıl'da eve çık derim.

  • mistiqkedi  (17.09.10 11:42:37)
ankaralı ipneler yüzündendir hep. evi bırakıp yurda çıkıyorlar. ben de düşünmedim değil.

  • rebelli00n  (17.09.10 11:44:18)
hemen çarşıya git ilan panolarına bak. illa ki birileri ev arıyordur. 100. yıl da eve çık. inan özel yurttan daha ucuza gelecektir.

  • oldboy  (17.09.10 11:47:36)
ilk seneden kampüs dışında kalmak koyuyor biraz.

  • osuranpenguen  (17.09.10 11:52:58)
kampüs dışı dediğin yer 5-10dk mesafede. ha kampüste vakit geçirmek dersen, yine keyfine uyan saatte evine dönebilirsin rahatça. okula gitmen gerekirse, yine rahatça gidersin. ben her gün 1-1,5 saatimi yolda geçiriyorum misal, kampüsün dışında kalmak bu olsa gerek :)

  • mistiqkedi  (17.09.10 12:21:53)
torpilin varsa puana bakmıyorlar hiç. yurt müdürünü arıyor torpilin. yurt müdürü tamam deyip gitmek istediğin yurdun müdürünü arıyor ve o yurda yerleşiyorsun.

konukevlerinde filan durum ne? birkaç gün oralara geçmeye çalış.
  • dambil  (17.09.10 12:23:57)
sadece ebide yer kalmış tek kişiliklerinde 1100 tl aylık :/ haliyle baya fazla.Torpil bulmak lazım başka çare yok gibi

  • osuranpenguen  (17.09.10 12:29:02)
işin aslı bu konuda suç odtünün değil yökün. her yıl hiç kimseye sormadan kontenjanları arttıyorlar. sonrada olan öğrenciye oluyor.

  • bir zamanlar cocuktum  (17.09.10 12:51:26)
faik hızıroğlu konukevini aradın mı? orası ebiden ucuz. aylık 300 tl diye hatırlıyorum. odalar iki kişilik. bir ara istersen..

  • oldboy  (17.09.10 15:30:54)