Midenin sürekli gaz yapması ¿ ?

selam duyuru ahalisi ; size bir sorayım dedim , ne yesem gaz yapıyo arkadaş , geğirip geğirip duruyorum saatlerce , gına geldi artık , hafif yanıyo gibi oluyo midem de , ( gaz yukardan yolculuğuna devam etmekte ^ ^ )

bunun haricinde bugün farkettiğim diğer bir olay kahvenin iyi gelmesi bu olaya ( türk kahvesi ) acaba pskolojik olabilir mi bu sorun ¿ şöyle ki kahveden ziyade kafein den dolayı bir rahatlama ve stresi azaltma gibi bir şey mi oluyo acaba ? stressten midem rahatsızlanır mı ki ¿ ha öle stresslik bi durumum da yok ama göz önüne alcam işte , nedir bu midemin sorunu , bir yardım edin a dostlar . . .

nöö, midende hazımsızlık var. kahve hazımsızlığı giderir.

  • hia  (12.09.10 23:51:11)
tüm bu geğirmeler hazımsızlıktan dolayı mı ? peki bu hazımsızlık nasıl gidecek ? nasıl geğiriksiz günler yaşayacağım ¿ bühü

  • busuta  (12.09.10 23:53:46)
hızlı yeme. başka bilmiyorum.

gastrit benzeri mide rahatsızlığın var mı? reflü sayılmaz.
  • hia  (13.09.10 00:01:55)
gastrit nası bişi ? bilmiyorum :/ reflü olabilir de gastrit i bilmiyorum bende var mı yok mu :/ bu arada evet nerdeyse ışık hızında yiyip içiyorum , kaynar çayı bile 5 dakka da bitiririm , bühü

  • busuta  (13.09.10 00:10:31)
probiyotik ve prebiyotik alın bol bol.

tatlıyı, çöreği, böreği, ekmeği azaltın.

tarçın ve zencefil alın yemeklerden önce. yoğurdun üzerine birer çay kaşığı döküp yeyin.

günde 2-4 diş sarımsak yeyin, günlük su tiketimizine dikkat edin. az su tüketmeyin.

bir de doktora gitsen güzel tam süper olacak.
  • ya ben lan neyse  (13.09.10 02:20:43 ~ 02:21:13)
bol kefir, yoğurt, turşu, sirke, boza yiyeceksiniz, antibiyotik kullanmayacaksınız, zamanla bağırsak floranız düzelecek.
beyaz un, beyaz şeker, nişastalı gıdaları hayatınızdan çıkartın.

  • joepiscopo  (13.09.10 09:56:26)
şimdi sarımsak , turşu , sirke demişsiniz de bunları yediğimde geğirmex2 oluyo resmen , taramalıya bağlıyorum :D antibiyotik kullanmam , yani başım ağrısa bile ilaç kullanmayan bir insanım , hastalansam gider kendi kendine geçmesini beklerim ,1 hafta yatarım 1 günde geçecek hastalık için , o derece ^ ^ ama küçükken bayaa antibiyotik almışlığım vardır , çok hastalanırmışım küçükken , onların mı acısı çıkıyo ¿ bühü ya ,

bu arada tatlı , çörek , börek , ekmek , beyeaz un , beyaz şeker , nişastalı gıdaları hayatımdan çıkarsam geriye bişi kalmıyo :D:D

şaka bir yana dediklerinize dikkat edicem a dostlar , sağolun var olun , en kısa zamanda da doktor a gideyim en iyisi , sağlıcakla kalı^ ^
  • busuta  (13.09.10 10:16:26)
hızlı yemek yiyosun ..yerken hava da yutuyosun

  • kerem75  (15.09.10 09:50:23)