format ve sonrasında engin bir boşluk.

merhaba, üzerinde win xp olan bir makineye format atmak istiyorum ancak daha sonra üzerinde hiç bir şey olmaması gerekiyor, yani işletim sistemsiz bir pc ye dönüşmeli.. nasıl olacak bu iş? şimdiden teşekkürler..

işletim sisteminin yüklü olduğu diski başka bir bilgisayara takıp içindeki her şeyi silebilirsiniz. yada xp cd sini takın şu ekranda img382.imageshack.us bölümleri silin. kuruluma geçmeden bilgisayar a reset atın

  • vincenzo  (11.09.10 16:21:24)
ilk dediğinizi yapamam ancak ikinci dediğiniz gayet iyi geliyor kulaga.. yalnız garanti midir sonuc? herhalde kontrolü de tekrar acıp bilgisayar, hiç br şey olmadığını görünce yapmış olurum değil mi?

  • raizti  (11.09.10 16:46:39)
guvenlik nedeniyle boyle birsey yapiyorsaniz format degil wipe yapmaniz lazim.
bunun icin ozel yazilimlar var. diskin butun sektorlerini 0 ile dolduruyor. bunu bikac kere ust uste yapinca diskteki eski veriler neredeyse tamamen silinmis oluyor.

  • cench  (11.09.10 16:50:00)
xp cd sini tak. Mevcut bölümlerini görüntülediginde herbirine ayrı ayrı sil komutu ver.
Yahutta sagdecene silmek istedigin bölümü sil.

  • cem mol  (11.09.10 16:50:33)
Başlat-Programlar-Donatılar-Komut İstemi'ne gir, "format c:" yazıp enterla. :D Hiç denemedim ama oluyordur belki.

  • conqueror  (12.09.10 08:13:48)