skybox'taki yayını notebook ile izleyebilir miyim?

merhaba,
salonda skybox receiver var. ethernet kablosu ile nete bağlı. diğer odada benim notebookum da nete bağlı. notebook ile skyboxtaki görüntüyü izleyebilir miyim?

tabiki av girişli bir usb yada pcmcia tv kartı alır ve skybox un av çıkışından notebook unun av girişine bir tos a tos kablo çekersen babalarrrrrrrrrrr gibi seyredersin ama yok ben ağ üzerinden seyredecem filan diosan en akıllıcası da skybox a bi web camerası montajı ve bir msn yüklersen olabilir bence :) kısacası ethernetten sadece skybox a bilgi girişi olur görüntüyü alacağın yer sadece av hdmi scart vga ve compenent çıkışlarıdır daha ethernetli çıkışın olduğunu ben görmedim 128 bit microprosesor ekranları hariç

  • bananeasktan  (06.09.10 22:02:15)
skyboxtan bilgi çıkışı da oluyor.
aynı ağdaysanız izleyebilirsin
menü/kurulum/uzman kurulum/iletişim kurulumu
menüsünden cihazın aldığı ip numarsını öğren
192.168.2.11 gibi mesela
daha sonra

TRex1.7.4
TuxVision

programlarını diz üstü bilgisayarına kurç
Tuxvision un ayarlar bölümüne skybox cihazının ip adresini yazıyosun
kullanıcı adına root
şifre bölümüne dreambox
yazıyosun (yada kendi cihazında ne ise onu)
ok dedikten sonra süper bi şekilde izlersin
hatta çok kaliteli bir şekilde de kayıt edersin.

burada da biraz ayrıntılı bir şekilde anlatımı mevcut
www.dreamboxturkey.com
  • vincenzo  (07.09.10 05:19:30)