[]

Uykusuzluk/Yorgunluk ve Sağlık Raporu Testleri Arasında İlişki Var Mıdır?

Selamlar,

İşyeri glukoz, üre, kreatinin, ALT, AST, anti hiv, VDRL isimli hepsinin ne olduğunu bilmediğim testler ve sağlık kurulu raporu istemekte. Benim raporu almak için planım bugün Türkiye-Fransa maçını izleyip gece 1 gibi eve dönüp sabah 4 gibi uyanıp, sabah uçağıyla İzmir'e gidip testleri orda yaptırmaktı.

Ancak ailem uykusuz kalırsam, yorgun olursam test değerlerinin değişik çıkacağını söylüyor ve maça gitmememi istiyor. Uykusuzluk/yorgunluğun bahsi geçen kan, karaciğer zart zurt testlerine bir etkisi var mıdır? Yoksa art niyetli birinin nazarına geldim de zar zor bilet bulduğum maça boşu boşuna gidemeyecek miyim?

Böyle bir şampiyona bir daha biz ölene kadar Türkiye'de olmayabilir, Türkiye'de olmazsa başka bir ülkede oranın seyircisiyle izlemenin de çok manası yok. Bu saatte biraz ümitsizim ama bir bilen yardımcı olabilirse çok sevinirim.

 
hiv ve vdrl cinsel hastalıkla ilgili zaten varsa yorgunda olsan olmasan da çıkar.
yorgunluğun etki edeceğini düşünmüyorum. bir problem varsa her halükarda çıkacaktır zaten.

not: doktor değilim. ast, alt, üre, kreatinin tahlillerini belirli aralıklarla yaptıran bir hastayım.
  • sutlu nescafe  (05.09.10 11:07:54) 
KRONİK yorugunluk ancak etki eder..hiv e hiç etki etmez zaten..


  • si13el  (05.09.10 15:53:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.