ABD'ye posta ne kadar sürede gider?

Şimdi bir üniversiteye başvurucaz diyelim, son başvuru günü 10 Ekim. En geç ne zaman evrakları postaya vermeliyim? Bir de posta yerine kargoya vermek daha mı mantıklı? Ne yapıyorsunuz siz?

ben dhl ile yollamıştım. 3-4 güne gitmişti yanlış hatırlamıyorsam...

  • passion rules the game  (04.09.10 13:11:34)
ebay'den aldığım ve 20 ağustos cuma günü oradan postaya verilen ürün, normal havayolu postasıyla 27 ağustos cuma günü yani tam 1 haftada elime ulaştı.

türkiye'den çıktıktan sonra zırt diye gider, 1 gün de orada geçirse türkiye'den çıktıktan sonra oraya gidişi 2-3 gün. ama türkiye'den kaç günde çıkar onu bilemiyorum.
  • kibritsuyu  (04.09.10 13:12:31)
PTT ile giden paketler 2-3 haftada ulaşıyor. Kargolar genelde 2-3 günde maksimum 1 haftada götürür ama PTT'ye göre 10-15 kat daha fazla alırlar.

Para mühim değil derseniz UPS ve DHL'e bakın. Sakın gidip yurtiçi kargoya falan vermeyin
  • hayattan sikilan adam  (04.09.10 13:17:38)
Eğer çok acilse DHL'nin 48 yada 72 saat içinde ulaşan gönderileri var.Tabi fiyatı diğerlerine oranla biraz daha pahalı.Ama bence ptt ile göndermektense DHL'nin yada UPS'nin normal gönderi seçeneğiyle göndermeniz daha garanti olur.

  • esma_sultan  (04.09.10 14:16:19)
paketin vardigi gune degil, postalandigi gune bakiyorlar benim bildigim. yani 9'unda gondersen, 4-5 gune gitse yine de kabul edebiliyorlar.

  • costa  (04.09.10 16:37:20)