bu ne işe yarar?

şu kalemi aldım da
www.kalemkutusu.com
bu pompanın ne işe yaradığını merak ediyorum "ürünün yedekleri" kısmında gördüm
www.kalemkutusu.com

dolma kalemi mürekkep kabının içine batırıyosun ve batırmadan önce sıktığın pompayı içeride bırakıyorsun bu sayede içine mürekkep doluyor kalemin tabi bunu 8-10 defa yapıcaksın sonra o pompa bozulcak ve sende o linkteki ürün yedeğini kullanıcaksın.

  • ceo  (04.09.10 02:33:36)
dediinin ilk kısmı mantıklı geldi ama benm aldıım kalem kartuşlu?

  • rentts  (04.09.10 02:40:27)
o zaman o ürün yedeği senin ürününün yedeği değil. kartuşlara bakıver.

  • ceo  (04.09.10 02:51:16)
Kartuş kullanmak zorunda değilsiniz. O pompayı da kartuş takılan yere takıp kullanabilirsiniz. Ayrıca güzel bir kalem almışsınız, güle güle kullanın.

Bu arada, kartuş alıp bir şişe de mürekkep alıp kartuş bittikçe bildiğimiz şırıngayla o kartuşu doldurabilirsiniz. Daha ucuza gelir. Ben öyle yapıyorum.
  • sourlemonade  (04.09.10 06:31:19)
dostum aynı kalemi aynı pompa ile kullanıyorum; aynı renk.

ceo haklı, sadece kendi mürekkebini kullanmak istiyorsan çekersin kartuşa, mis gibi kullanırsın. yok öbür türlü normal kartuş ile kullanmak istiyorsan, öyle de kullanırsın ama mürekkep seçme şansın olmaz.

zaten çoğu kişi de mürekkep seçme işini sallamayıp öyle kullanıyor olabilir.
  • babilbaligi  (04.09.10 11:31:13)