kredi kartının sokakta satışının yasak olduğu söyleniyor. bu kanunu bilen veya bulabilen var mı?

banka kartları ve kredi kartları kanununu inceledim. fakat sokakta satışının yasak olduğuna dair bir ibare göremedim. yok mu bilen bi hukukçu ya da bankacı arkadaş?

budur herhalde.

Madde 8 - Kart çıkaran kuruluşlar, talepte bulunmayan veya sözleşme imzalamayan kişiler adına hiçbir şekil ve surette kart veremezler. Bu kuruluşlarca genel müdürlük veya şube haricinde kredi kartı talebi toplanabilecek yerler Kurumun uygun görüşü alınarak Türkiye Bankalar Birliği ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği tarafından müştereken belirlenir.

www.mevzuat.adalet.gov.tr
  • nerede o eski bayramlar  (02.09.10 22:17:43)
şube dışında sokakta pazarlama yapılabiliyor mu benim tam olarak öğrenmek istediğim buydu. ama burdan anladığım kadarıyla pazarlama yapılabiliyor fakat talep alınamıyor.

  • envanterbilanco  (02.09.10 22:29:08)
aksine bu madde TBB'den izin alınarak her yerde talep alınabilir diyor. pazarlama için bir sınır olmasa gerek.

  • milesh  (02.09.10 22:37:46)
evet, metinden anlaşılan, talep alınabiliyor belirtilen koşulla...

  • uyuklayankedi  (02.09.10 23:27:28)