yurt disi para cekimi ve komisyon.

merhabalar

yurt disindayim ve icinde 350 tl oldugunu adim gibi bildigim bir bankamatik kartim var. ve o karttan 70 euro nakit ve 40 euro da aliveris yaptim. biraz once bankaya para cekmeye gittigme 10 euro dan fazla cekemedim. hesabini yaptim yaklasik 110 tl kadar daha olmasi gerekiyor. 55 euro komisyon mu aldi bunlar benden bu nasi istir. banka akbank bu arada. yardimci olursaniz sevinirim.

Viyanadan cevap veriyorum türk bankasıysa seninki evet çekerler.

  • emrekksal  (02.09.10 23:28:21)
Para çektiğiniz ATM'nin sahibi olan banka ne kadar komisyon alıyor? Bunu belirten bazı bankalar oluyor, mesela geçen gün ben çekmedim %5 komisyon uyarısı işlemden önce çıktığından. Ama diğer bankalardan çektiğim paralardan %2 civarında kesilmiş hesap hareketlerimden anladığım kadarıyla. Burada komisyonla birlikte, bankanızın kur şeysi de önemli.

  • uyuklayankedi  (02.09.10 23:36:01)
yurt disinda dolayli olarak komisyon alinir. bunun baska bie ismi de doviz kuru.

yani o anki euro/tl atiyorum 1.93'se banka 2.05 gibi bisey kullanir. hatta ulkesine gore 2.50 bile kullanabilir. yani evet dolayli olarak 55 euro komisyon uygulanabilir.

(nakit cekiminde kur genelde alisverise gore daha pahali olur)

bir de; gunluk islem siniri falan belirlemis olabilirsiniz, buna dikkat ettiniz mi?
  • cench  (03.09.10 00:20:53)