ups tavsiyesi

daha önce hiç ihtiyacım olmadıgını düşündüğüm için almadım. sürekli gidip gelen elektriklerden kurtulma amaçlı uygun fiyatlı ve kaliteli bir ups tavsiye eder misiniz?

yarım saat yeter de artar bile. maksat donanıma zarar gelmesin.

bir de bunların kullanım ömürleri ne durumda ve aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken şeyler neler?

  • ermanen  (04.12.07 21:45:22)
nihi vatan'dan 60 ytl'ye tunçmatik aldım, daha önceki 2 ups'm ile karşılaştırarak söylüyorum sanki bu biraz daha iyi gibi... zaten en alt sınıfta en iyi marka tunçmatik'le teknosa'da satılan powercom mudur nedir oymuş... gerisi her yönden aynı gibi... çakma çin malı mp3 player lar hesabı...

sistemi 30 dk götüren ups için en az 120-150 ytl yi gözden çıkarman lazım... 600va lik olanlar kutusunda yazdığı gibi 15 dk'ya yakın götürürse öp de başına koy öyle söyleyeyim...

ups işinde en iyi markalar dersen apc, siemens falan var ama onlar da yine fiyat yönünden bize gelmez...

forum.donanımhaber'de ups'ye iyi bakma yöntemleri yazıyor, bi incele istersen...

bir de alırken şeye dikkat edebilirsin, elektirik kesildiğinde pc ye bağlantısı ve özel programı vasıtasıyla sistemi kapatabilen (sen bilgisayarın başında yoksan) bir cihaz olursa iyi olur... ama onlar da düz ups lerden biraz daha pahalı tabii...

ups dedik de ayağımın dibinde mavi kıvılcımlar saçarak patlayan hayvanoğlu hayvan ups'm geldi aklıma... olbim'den almıştım, starcom muydu neydi o da...
  • forrestgump  (04.12.07 22:05:06)
teşekkürler. bakıcam. o yazılımla kendini kapatabilen olsa hakkaten tadından yenmez. erke dönergeci gibi fikirlere de açığım.

şöyle olsun böyle olsundan çok ben şunu kullandım ve süper demenizi bekliyorum arkadaşlar.
  • nihilanth  (04.12.07 22:15:20)
merlingerin ve apc alınabilecek en iyi markalar. alakasız olabilir ama 1000va ve üzerindeki modellerideki fan sesi bilgisayardan daha gürültülü olabiliyor. buna da dikkat etmek gerekebilir.

  • legion  (04.12.07 22:56:33)
60 YTL'lik tunçmatik'lerden kullanıyorum, aynı fiyattaki powercom'lardan daha iyi olduğu söyleniyor. Hiç sonuna kadar kullanmadım içindeki enerjiyi, ama elektrik gittiğinde bilgisayarı kapatacak fırsatı rahat rahat veriyor. 5 dakika yeter de artar bile bana.

  • harzem  (05.12.07 00:49:53)