Ansys Eğitimi

yeni bir metalurji mühendisliği mezunu olarak ansys eğitimi alıp mekanik yoğunluklu çalışmak istiyorum. lakin okulun verdiği dersler dışında pek bir bilgim yok. yalnızca 3 sene önce bir miktar autocad öğrenmiştim.

sorum, ansys öğrenmeye başlamadan önce 3 boyut modelleme veya mekanik, matematiksel bazı komplike bilgileri önceden öğrenmem gerekiyor mu?

3d modelleme ogren biraz. bi de finite element için kullanılan formuller var elle hesaplama ıcın. onların teorisini mesh fln bak hepten fransız gibi gitme.

  • bryan fury  (01.09.10 14:52:11 ~ 14:52:45)
dostum metalurjide yüksek lisans yapıyorum ve tezimde FEA kullanıyorum. bende senin gibi ansys öğrenmek istiyordum ancak öğrenci sürümü olmaması ve crack li olarak çalışmaması yüzünden pratik yapma imkanın olmuyor. Bu nedenle abaqus kullanmaya karar verdim. İlla ansys öğrencem dersen de öncelikli olarak user's manual 'ı ve tem sonlu elemanlar analizi bilgilerini öğrenip gidersen kursa hayrına olur. numerik hesaplama çoğu kez convergence hatası verdiği yerde yardımına koşuyor. 3D programlarından da belli miktar solidworks veya catia bilgisi daha rahat ve hızlı çalışmanı sağlar.

  • muratk18  (01.09.10 15:37:51 ~ 15:38:13)