İyi mi kötü mü?

Yarın İstanbul'a geliyorum ve şehri bilmeyen biri olarak bu sefer eş, dost, akrabada kalmam dişi kişi asiliğini gösterdim. İşim Ortaköy tarafında olduğu için Taksim vs de kalsan iyidir dediler, ben de hostellere baktım. Şimdi sorularım,
1-Hostelde daha önce hiç kalmadım, nasıldır? Güvenlik, neler götürmem gerek vs?
2-Buradan aldığım tavsiyeyle chill outlardan birinde yer ayırttım, Pera diye geçende. Adres tam olarak 'Evliya Celebi Mahallesi.Kiblelizade Sokak No:6 Sishane Taksim' bu. Şimdi burası semt olarak güvenli midir? Kötü mü yapmışım? Başka bi yer mi bulsam? Talimhane diye bi yerde oteller varmış, onlarda mı kalsam? Ama bi duyuruda da "3-4 yıldızlı oteller malum" diye bişeyler okudum, onlara da güvenemedim. İstanbul'dan korkuyorum, farkedildi mi?

Taksim'de hostel seçerken harita üzerinden gidin, mümkün olduğunca o büyük istiklal cadddesi bölgesi'ne yakın olsun. Hostelin özelliklerinden odada kasa var mı okuyun, private odalarda oluyor zaman zaman. hem de private oda seçmeye özen gösterin. Banyo zımbırtıları olmayabilir, havlu şampuan vs, onları getirebilirsiniz.

bunun dışında sultanahmet'te de hostele gidebilirsiniz, çok uzak değil ve aşırı turistik bölge olduğu için hostelleri de iyidir diye tahmin ediyorum.

Mesela şu anda bakıyorum, taksim'de mantıklı yerde chambers of the boheme diye bir yer varmış, 4 kişilik odası olan. çok da bakamadım ama istikla caddesine yakın olsun, çok sağda ya da solda olmasın, belli olmaz. Bunun yanında sultanahmet'te geniş seçenek var.
  • whoosie  (31.08.10 10:38:33 ~ 10:39:09)
ben de taksimdeki hostelleri tavsiye etmiyorum. whoosie in dediği gibi sultanahmet size daha uygun olur.

  • ykyt  (31.08.10 10:52:54)
@delgado şişhane hakkında sonradan pek iyi şeyler duymadım, evet :/
@whoosie, chambers of the boheme'de yer yokmuş maalesef, tek kişilik oda dışında bi yerde kalamam. ama haritadan bakıyım biraz daha.
@wishes bölge eminim güzeldir ama güvenlik biraz endişelendirdi, emin misiniz bilmeyen biri için güvenilir olduğuna?

sultanahmet'i de araştırıyım o zaman. tavsiye varsa alabilirim. ve ulaşım nasıldır?
  • tungur eezi  (31.08.10 11:08:14)
ogretmenevi var taksime cok yakin ve cok guvenli.bulundugu sokak biraz arkada kaliyor ama gec saatlerde taxi kullanirsaniz hic sorun olmaz. kiz basiniza hostel, hem de taksimde cok mantikli gelmedi bana .. NOT: ben de bayanim; istanbulda yalniz da yasadim ama hostel asla dusunmezdim herhalde. biran once arayip rezarvasyon yaptirin bence...
www.beyogluogretmenevi.com

  • lule  (31.08.10 13:44:41)
bence de öğretmenevi iyidir. bilmediğiniz yerlerde kalmayın.

  • detroitli kizil  (01.09.10 05:50:12)