,flac uzantısı

nedir bu uzantı, sadece ses midir. ses ise neden bu kadar büyüktür. 4 dakikalık ses için 26 mb akıl karı mıdır. ve insanlar neden bu şekide arşiv yapar. bir albüm 254

görüntü var da codec mi yüklü değil acaba, ve ben bunu nası en azından 192 kbps mp3 yapabilirim. yapmamalı mıyım böyle iyi abi mi. gün gelir bi stada konsver falan verirsem hani, güçlü ses çıkar belki o kadar dev ses sistemlerine

free lossless audio codec. mp3, ogg vorbis, mpc gibi lossy (kayipli) muzik formatlarindan farkli olarak, bir nevi zip gibi wav dosyalari sikistiran codec. ortalama yuzde 50-60 civari sikistirabilmekte, boylece 4 dakikalik bir sarkiyi yaklasik 50 mb iken ancak 25 mb'a kadar kucultebilmektedir.

demis basligindaki arkadas.
mp3 ile olan kalite farki deliler gibi rahatsiz ediyosa insanlari oyle arsivlerler. ben olsam mp3 tutarim ama.
  • la traviata  (03.12.07 21:27:12)
Flac kayıpsızdır, CD deki neyse onu duyarsın. Bedeli de biraz daha büyük dosyadır tabi.

  • kurukafa  (03.12.07 21:36:04)
en.wikipedia.org

her $eyi burda
  • sourlemonade  (03.12.07 21:37:36)