ipod touch2g durduk yere bozuldu ve açılmıyor bilen var mıdır?

merhaba ipod touch 2g var satmaya karar vermiştim1 ay önce ve kapatıp kutusuna koyup kaldırmıştım.
dün bi bakayım dedim çıkardım kutusundan basıyorum üstteki tusuna bi tepki yok. alala dedim bilgisayara taktım. ekrana pil bitik simgesi geldi hah sarj oluyo dedim. ama bilgisayardan itunes filan açılmadı. neyse snra aldım elime baktım ekranda hiç birşey yok basıyorum tepki yok. su reset tuslarını denedim home la power tusuna bası tuttm gene bi tepki yok.
bilgisayara takıyorum hiç bi tepki yok. birden fazla bilgisayar ve çalıştığına emin olduğum kablolarla de denedim gene yok.
tek olay bilgisaraya yada sarja takınca -normalde çok oyun oynadığımda ısınan yer ısınıyo hemen hemde. ama bi ısıdan sonra sabit kalıyo ve gene ekranında hiç bir tepki yok

nedir bunun olayı?
tamda alıcı çıkmıstı...

şarjı biraz dolana kadar itunes açılmaz zaten. tamamen bittiğinde kırmızı simge çıkar ve bir süre doldurur. gerektiği kadar dolunca ekrana görüntü gelir açılır ve itunes da görür.

  • prodeq  (30.08.10 15:02:51)
Jailbreak varmıydı cihazda? Belki bağımlı jailbreak olduğundan cihaz açılmamış olabilir mi?

  • esma_sultan  (30.08.10 15:10:28)
saatlerdir sarjda

jailbreak vardı 3.1.1 ken ben 3.1.2 ye yükselttim jailbreak te gitti. durduk yere oldu ya kapadım koydum 1 ay sonra aldım elime açılmıyo yani olay bu
  • seljax  (30.08.10 15:14:51)
Blackrainle açmaya çalışsanız.

  • esma_sultan  (30.08.10 16:32:54)
o nası oluyo?

  • seljax  (30.08.10 17:01:45)
Bazı seri numaralarına sahip ipod ve iphonelerda jailbreak yaptığınızda bağımlı şekilde kullanıyorsunuz. Yani cihazı hiç kapatmamanız gerekiyor. Kapandığında da blackrain isimli bir programla çalıştırmanız şart. Googledan aratınca çıkıyor zaten. Cihazı bilgisayara bağlayın,ardından "make it rain" butonuna basın. Eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa ipodun eski haline dönmesi gerekiyor bu yöntemle

  • esma_sultan  (30.08.10 17:13:31)
uygulamayı indiridim açınca ASL.dll bulunamadığı içn bu uygulama başlatılamadı. tekrar ykleyin diyoda bşi değişmiyo neyse tamam diynce uygulamanın pencersi açık. make it rain diyorum bu seferde blackra1n çalışmayı durdurdu windows bi çözüm arıyo yazıyo ipod ta gene bşi yok

  • seljax  (30.08.10 19:26:29)
www.ikaynak.com.
İpod ve İphone konusunda her türlü paylaşımı bulabileceğiniz bir forum. Oraya yazarsanız muhtemelen yardımcı olurlar.Yada bir apple store'a götürüp yeniden yükleme yapacaklar.Türkiye'de nasıl bu prosedür işliyor bilmiyorum ama normalde garanti,fatura vs sormadan cihazınızı hemen orda 10-15 dk için restore ediyorlar. Cihaz fabrika ayarlarına geri dönüyor.

  • esma_sultan  (30.08.10 19:54:05)