Askerlik tecili

Şimdi bu askerlik tecil işlemlerinde malumunuz 4 yıllık lisans öğrencisinin maksimum öğrencilik süresi 7 sene fakat kafama takılan şu : hazırlık sınıfları da bu 7 seneye dahil mi? Yani 3 sene hazırlık, 4 sene bölüm sınıflarını okumuş ve halen devam eden bir öğrencinin tecil hakkı dolmuş olur mu yoksa halen 3 sene öğrencilik durumundan yırtar mı?

üniversiteye kayıtlı göründüğünüz sürece tecil ettirebilirsiniz. askerlik şube başkanı gelip de "bu okul 4 senede neden bitmedi haa (kulaktan tutarak) yürü bakalım çabuk askere" demez.

konuyla alakalı zaytung son dakika haberi.
Tek tip askerlik söylentilerinin ardından Anadolu Üniversitesi'nin kapatılması gündemde...
  • advest  (29.08.10 11:00:59 ~ 11:02:06)
hayır dahil değil. 8 sen hakkınız var. üniversite eğitiminiz devam ettiği sürece askerlikle ilişkiniz olmaz. Ancak yüksek lisans için tecil işlemi yaptırmazsanız 29 yaşında okuyor dahi olsanız asker kaçağı statüsüne geçersiniz.

  • janavarorion  (29.08.10 11:10:12)
@8 easy steps, Ben de öyle dedim zaten :) 29 yaşındaysanız ve halen lisans eğitiminiz devam ediyorsa asker kaçağı sayılıyorsunuz. Fakat Lisansı tamamlar ve askerlik şubesine yüksek lisans yapacağınızı bildirirseniz dediğin gibi 35 e kadar yolu var :)

  • janavarorion  (29.08.10 16:26:52)