Modem saat 19,00 da Acilsin. Olur mu?

Airties Rt-205 model modemimin hergun saat 19,00 da acilmasini istiyorum. isletim sistemi XP, modem kablosuz.
hayir manyak degilim, kardesimin oss ye hazirlanmasi icin boyle bir uygulama gerekiyor. ne yapsam ne etsem?
1 laptop (wireless), 1 PC (kablolu) baglaniyor. bunlara gorev zamanlayici da kurabilirim. ayrica gun boyu acik kalmalari soz konusu degil...

"olmicak iş" dedikleri bu mu yoxa?

saatli elektrik prizleri var yapı marketlerde satılıyor. en kolay yöntem bu bence.

  • sourlemonade  (02.12.07 22:58:34)
modemin dial on demand'ini açıp. saat 7'de bilgisayarlardan internete girmeye çalışarak (dial on demand böyle çalışıyor sanıyorum, olmayabilir de) halledebilirsin. teoride olur, pratikte bilemem.

  • carnicero  (02.12.07 23:20:18)
@divit: guzel fikir ama ben evde yokkende sistem duzenli calismali. kurmak icin evde olamam her zaman.

@carnicero: bahsettigin sey hakkinda hic bir fikrim yok
  • theli  (02.12.07 23:58:12)
diviti'in dediği zamazingonun dijital olanları var. bir kere kur 10 sene kullan. 15-20 ytl falan olmalılar.
---
ek:
kontrol ettim. dijital olan 20ytl mekanik kurmalı olan 8ytl. tekzen diye bir yerin broşüründe gördüm.
  • can see  (03.12.07 00:55:46)
evet ben dijitalinden bahsettim diğeri pek işe yaramaz.

  • sourlemonade  (03.12.07 02:14:20)
O da başka prize takar? : )

  • kurukafa  (03.12.07 04:09:53)
olayı en basit ttnet aile şifresi ile çözersin. onda zamana göre ayar var diye duydum.
modemde access zamanı ayarlanabiliyor mudur acaba bakmak lazım.

  • ozdek  (03.12.07 13:57:24)
ttnet aile sifresi hakketen bu isin dermani olmus. cizelgeden online olmak istediginiz zamanlari secip isaretlyeyebiliyosunuz.. gun ve saatte secebiliyorsunuz..

cevaplara tesekkurler.

ek: sifre 1 makine icin gecerliymis. 2. makine icin bi arkadasinizinkini kullanabilirsiniz dedi cagri merkezi elemani.
  • theli  (03.12.07 16:58:43)