Aöf Ve Tecil Süresi

merhabalar. öncelikle burada aradım ama benim maruzatımın mamafihini bulamadım. balıkesir ünisinde 2 yıllık büro yönetimi mezunu olup dgs ile aöfden işletme 3'e geçtim. geçen sene kaldım bu senede bütlerden geçemezsem eğer askerlik tecil durumum ne olacak? durum senaryosu 1- yeniden harç yatırıp yeniden kayıt olup 3'ten kaldığım yerden okumaya devam ederim ama okul tecili uzatmaz ve inzibatlar beni alıp götürmezlerse.
durum senaryosu 2-bir yerlerden okuduğuma göre benim bu dgs durumum aöfde 1. sınıftan bölüme başlayanlarla farklılık gösterip onların max. okuma ve tecil süresi 2 yıl olup ben 4 yıllık işletmeye giriş yapmış olarak gözüktüğümden max. okuma süresi 7 yıla kadar okuma ve tecil ettirme durumu mu var? son olaraktan 88'li ve 2008 mezunlu olduğum üzere normal şartlarda tecil 2011 şubatta bozuluyor herhalde. tam net oalrak bu tecil süremizin kaç yılında bittiğini nreden ve nasıl öğrenebilirim? teşekkürler.

çok mu zor bir soru oldu ya? cevaplayabilecek kimse yok mu?

  • marjinal kereste  (27.08.10 19:11:22)
dostum biz burdan ne desek boş açıkçası. çünkü her askerlik şubesi kafasına göre iş yapıyor. sen en doğru ve sağlam bilgiyi bağlı olduğun askerlik şubesinden öğren olmadı telefon et kenilikle yardımcı olacaklardır.

  • delidir yakalayin  (27.08.10 19:25:37)
teşekkür ederim üstat. nette herhalde online girip bakacağımız tecil sorgulama sistemi yok sanırsam. e-devlet bile yetersiz.

  • marjinal kereste  (27.08.10 19:33:46)
toplam 7 seneden sonra uzamıyor.

  • sutlu nescafe  (27.08.10 21:16:47)
sorunun cevabı belli oldu mu ?

  • serkanburuk5  (11.01.13 12:08:33)