yurtdışından araba

aradım mamafih bulamadım.

şimdi ben gidip almanya ya da fransa'ya, bir araba alıp geze geze gelmek (schengen) ve sonra aldığım arabayı burada kullanmak istiyorum.

6 ayda bir suriye'ye giriş çıkış yapmaya da varım.

başka ne gibi sorunlar çıkabilir bana? neyle karşılaşırım?

o giris cikis suresi 6 aylik olacak diye bir sey yok benim bildigim artik..bunu bulgaristan'dan araba alip gelerek yapan cok vardi sonradan 1ay veya 3ay gibi izinler verilmeye baslandi haliyle pek anlami kalmadi!

  • 2pac  (26.08.10 15:18:55)
arabayı alıp gezersin ama son sınırda bırakırsın.

6 ayda bir suriye yee giriş cıkış yapman bir şey değiştirmez konuyla ilgili kanun değişti 6 ay türkiye de kullanıyosan diğer 6 ay arabanın aldıgın ülkede olması gerek. tam ayrıntılarını bilmiyorum genel olarak böyle şeyler :)
  • rurouni  (26.08.10 15:21:11)
o kanun hangi kanun bilen var mı?

en azından bir aylığına geçiririm içeri, sonrasına bakarız.

bir de; diyelim 6 ay izin alıp geçirdim. sonra da çıkmadım. cezası nedir?
  • babilbaligi  (26.08.10 16:05:07)
cezası ciddi bi para cezası ne kadar olduğunu tuning kurumundan öğrenebilirsin sanırım ama 6 ay olayı gir/çık değil araba 6 ay türkiye'de kalıcak 6 ay yurtdışında yani 12 ayın 6 ayı türkiye'de kullanabilirsin

  • selam genc  (26.08.10 16:19:48)
peki bu 6 ay işini sadece plakadan mı kontrol ediyorlar?

  • babilbaligi  (26.08.10 17:05:14)
o sana bağlı ben çok fazla nüfuza sahip olmadığım için arabanın rengi,şase vs. bilimum şeyler inceleniyor, sorgulanıyor lakin çok zaman önce bazı tanıdıklarım sadece arabanın plakalarını bi otobüs şöförüne vermek suretiyle aracı çık/gir yapmış gibi göstertebiliyorlardı tabii o zamanlar 6 ayda bir çıkıp girmek yetiyordu şu an ilk trafik çevirmesinde patlarsın

  • selam genc  (26.08.10 18:11:36)