Ağızda sabun tadı - garip bir durum

son 2-3 haftadır, ara ara ağzımda sanki sabun yemişim gibi bir tad oluyor. gerçekten hiç sabun yemedim hayatımda ama herhalde yesem böyle tadı olur diye düşünüyorum.

beslenmemde vs. herhangi bir değişiklik yok. her zaman yediğim şeyleri yiyorum.

internette aramaya çalıştım ama hiçbir şey bulamadım.

neden olur ki acaba?

house m.d.'den gelen müthiş medikal birikimime göre, sinirsel bir durum olabilir.

house olsa seni şimdi tomografiye yollamıştı. (bkz: pet scan)
  • 0 5 ucu olan adam  (25.08.10 12:21:05)
sodyum florur zehirlenmesi olabilir. bu da dis macununun fazla tuketimininden veya cesme suyunun fazla tuketiminden olabilir. dis macunu yedin mi hic yanlislikla veya cok mu fazla kullaniyorsun?

  • ermanen  (25.08.10 12:29:26)
oruç var mı?

  • kibritsuyu  (25.08.10 12:41:03)
oruç tutmuyorum.

diş macunu her zaman kullandığım macun, ve tüketimimde bir değişiklik olmadı.

su konusunda da, isviçredeyim, çeşme suyunu filtreli sürahide filtreleyip içiyorum.

cidden düşünüyorum ne değişti diye ama aklıma hiçbir şey gelmiyor
  • very pigmented melanosome  (25.08.10 12:47:58)
floritsiz dis macunu kullanmayi dene.
kapali su icmeyi dene ve bol su ic.
yagli yiyeceklerden uzak dur.
duzelmiyorsa doktora git, ph ve gastrointestinal kontroller yaptir.
daha ileri bir seviye olarak sjögren sendromu belirtisi bile olabilir, ama doktora gitmekte fayda var.
  • ermanen  (25.08.10 13:00:19)
ben de house m.d. izledim diyerek artırıyorum ve foremen'ı çevresel faktörleri araştırması evine yolluyorum :))

klima çok çalışıyorsa, ortam nemi azaldıysa, su tüketimin azalmışsa, toza filana alerji geliştirmişsen ve benzeri sebeplerden ağzında boğazında kuruluk olmuş olabilir. bu mukozalar kuruyunca bakterilere mantarlara gün doğarmış.
  • no avalon  (25.08.10 13:46:19)