Yüksek Lisans Mülakatta Ne Sorarlar? (Tezsiz)

hadi buyrun...

Tezsizde pek detaya inmezler diye düşünüyorum. Muhtemelen bildiğin şeylerden çıkar. İlgi alanlarını zaten sorarlar. Ayrıca tercih ettiğin bölümü neden tercih ettiğini sorarlar. Tezli de bile bize hangi dersi daha çok seviyorsunuz neden diye sormuşlardı. (tezsizde mülakat olduğunu da bilmiyordum.)

  • Rna  (25.08.10 10:13:15)
Biraz kendinden bahset derler sonrada bölümü neden seçtiği sorarlar.En kilit soru da genellikle başka nerelere başvuru yaptın.Burada vereceğin cevap bu bölümden başkasını düşünmüyorum,bu bölüm için ölüyorum bitiyorum geberiyorum olmalıdır.Bu bölüm olmazsa yüksek yapmayı düşünmüyorum demelisin.Şahsen benim mülakatım böyle geçmişti.

  • Evocati  (25.08.10 10:51:04)
@Evocati

evet çok istediğim bir bölüm fakat benzer alanda bir bölüme daha başvurdum. ne halt edicez şimdi :) adamalara tek buna başvurdum desem haliyle ve büyük ihtimalle bilirler 2. bölümü de zira aynı üni. yanisi öyle bişi diyemem. sıçtıkmı şimdi?
  • pposeidon_1  (25.08.10 11:02:33)
belki yardımcı olabilir...

www.hangimba.net
  • hilhan  (25.08.10 12:02:57)
tezli tezsiz ikisinde de girmiş şahsıma neden bu bölümü seçtiğimi neden eğitimime devam etmek istediğimi yüksek lisans sonrası ne yapmak istediğimi ve bunun gibi başka bir sürü saçma sapan sorular soruldu. ama yine de soruyu soracak kişiden kişiye okuldan okula değişir diye tahmin ediyorum.

  • bir sebep bir bahane  (25.08.10 12:31:47)
askerliği sormuşlardı.

  • derectus  (25.08.10 12:39:28)
BÖLÜM/ OKUL ?

  • gitti gelecek  (25.08.10 12:50:47)