Kredi kartı iptali hakkında bir soru ?

Arkadaşlar, kart kapatma mevzusu hakkında araştırdığım kadarıyla gerek şube gerek telefon bankacılığında binbir zorluk çıkarıyorlarmış. bende direk olarak "kartım kayboldu/yenisini istemiyorum" yönetimini kullanmayı düşünüyorum. fakat borçlarımın tamamını hala ödemedim. taksitle yapmış olduğum alışverişlerim var.

şimdi ben kartı kapattığımda, taksit olarak aldığım ürünün tüm taksitlerini bir keredemi vermem gerekiyor; yoksa 5 taksitle aldıysam eğer, 5 ay boyunca kartım kapandığı halde ekstre mi gelecek bana. bunu merak etmiştim. şimdiden teşekkürler.
not: kullandığım kart cardfinans go.

hepsi tek seferde tahsil edilir patron.
not: maximum

  • baris daima  (25.08.10 01:43:21)
www.sikayetvar.com

"Bankalar Kart Aidatı İptaline Taksit Bahanesi Sunamaz"

Uzun süredir gündemi meşgul eden kart aidatları tartışma konusu olmaya devamediyor. Kart aidatı ödemek istemediği için kredi kartını iptal etmek isteyenkullanıcılar, taksit sıkıntısı ile karşılaşıyor.

Bankalar tüketicilere kredi kartı taksitleri devam eden kullanıcılarakartlarını taksitleri bitmeden iptal edemeyecekleri bilgisini verirken, BankacılıkDüzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tüketicileri uyarıyor. Yetkililer, kredikartına ait taksit bulunsa dahi tüketicinin talebi üzerine kredi kartının iptaledilebileceğini kaydediyor.

Kullanıcıların kredi kartlarını kullanmayacakları konusunda bildirimyapmaları gerektiğini ifade eden yetkililer, taksit ödemesi bulunan kartlarında mevzuata uygun olarak bankaya iade edilebileceğini belirtiyor. Edinilenbilgiye göre bankalar bu gibi durumlarda müşteriye ekstre gönderirken, kartaidatı talep edemiyor.
  • fayntenks  (25.08.10 01:49:38)
iptal ettirebilirsin, ve hepsini bir seferde tahsil etme gibi bir haklari yok. borcun bitene kadar her ay ekstre gelmeye devam eder.

  • anket  (25.08.10 13:49:44)