Site Bakımı

Bazen siteler "bakımdayız" falan diyorlar, ne yapıyorlar ki o arada? neye bakıyorlar?

en genel birkaç $ey;

- sitede bir açık bulunmu$tur açık kapatılana kadar bug abuse edilmesin diye o moda geçilmi$tir.
- yeni bir tasarım ya da uygulama eklenecektir bir test sunucusunda denemeye ü$enip direk sitenin üzerinde deneniyordur.abuk sabuk $eyler olmasın diye bakımdadır moduna geçilmi$tir.
- büyük veritabanları için ağır i$lemler yapılıyordur,site çok yava$layacaktır,o yüzden bakımdayız moduna geçilir.
- bazı küçük firmalar sırf sitemiz olsun diyerekten dandik bir giri$ sayfası yaparlar "under construction" yerine "bakımdayız" demeyi tercih ederler.

vs vs.
  • silmaril  (30.11.07 17:00:21)
Birkaç tane de benden (hosting işi yapıyorum ordan biliyorum)

- siteye bir lavuk sürekli farklı IP adreslerinden üye olup saçma mesajlar atıyordur, çok abartmışsa ve engellemenin yolunu bulamamışlarsa siteyi kapatırlar.
- siteye saldırı vardır, saldırı yapılan yeri anlayamamışlardır siteyi toptan kapatmışlardır, saldırının geçmesini bekliyorlardır.
- site taşınıyordur, yani bir hostingten diğerine geçiliyordur, bakıma alınması makbuldür.
- yeni bişey eklenmiş ve sitenin ağzına edilmiştir, kaldırmayı da becerememişlerdir çünkü öncesinde yedek almamışlardır, siteyi bakıma alırlar ve hosting sahibinin yedeği yüklemesini beklerler.

vs vs.

yani aslında bakım değildir, sorun vardır rezil olmamak için "bakımdayız" derler.
  • harzem  (30.11.07 23:11:48)