mp3tag ya da benzer bir şeyler...

tam olarak nedir bu program? 3 farklı HDD içinde, bi' dolu farklı yere dağılmış binlerce müziğim var. tek tek düzenleyeyim desem ömür yetmez, o kadar çoklar yani.. şimdi, bu program benim bütün bilgisayarımı tarayıp, hepsini düzenleyebiliyor mu? düzenlemekle kasıt, benim belirleyeceğim bir klasöre toplasın hepsini, orada isme/sanatçıya/albüme vs göre sıralasın falan filan...
yapabiliyorsa nasıl, ne yapmak lazım? bu yapamıyorsa, bahsettiğim şeyi yapabilecek başka bir program var mı?

winamp'ta auto-tag var ama öyle klasöre toplayıp sıralama falan yok bildiğim kadarıyla.

  • sanal uyku  (24.08.10 08:21:25 ~ 09:09:10)
windows media player da aslında bu alfabetik sıralamayı yapıyor. herhangi bir harici aygıta "sync" ettiğinizde tüm dosyaları alfabetik olarak klasörlere yerleştirebiliyor

  • angelofdeath  (24.08.10 09:43:18)
mediamonkey istediklerinin tamamını yapabilir.

  • radius  (24.08.10 13:18:51)
muhtemelen elindeki program klasörleme konusunda bir şey yapmaz.mp3'lerdeki gömülü olan bilgileri (artist-track-album-label-composer....vs) hızlı bir şekilde düzenlemenize yardımcı olur.ne tür editleri destekliyor bilemiyorum tabi görmeden ama çok işe yaradıgı kesin.örneğin bi albüm içindeki bütün parçaların başlık formatlarını belli bi standarta getirebilirsin.veya eksik gömülü bilgileri düzenleyebilirsin.bu şekilde bilgisayarındaki oynatıcında veya bir mp3 playera aktardıgında hepsi gruplanır.

  • discopolice  (24.08.10 14:18:07)