[]

Metobuse binmek icin ne gerekiyor?

Ilginc ama bir istanbullu olarak ilk defa metrobuse binecegim.

Akbilim, kartin hic bir seyim yok. Ara bir duraktan binecegim. Ne ile biniliyor bunlara? Para geciyor mu?


 
geçiyor.1.5 yetale.


  • cruex  (23.08.10 10:03:59) 
metrobüse bineceğiniz duraktaki turnikeler aktifse (geç saatlerde genelde ara duraklardaki turnikelerde görevli olmaz) görevliye 1.50 tl vererek turnikeden geçebilirsiniz.
turnikede kimse yoksa şoföre ödeme yapılıyor. bu sistem ara sıra yasaklanıp tekrar yürürlüğe giriyor. şu an uygulamada. şoföre para veriliyor, o da sizin için akbil basıyor. 1.70 tl vererek akbilini kullanıyorsunuz. akbil basınca 1.50 lira düşüyor. aradaki 20 kuruş... off daldım detaya. neyse işte. bu şekilde.

  • stanley weber  (23.08.10 11:07:45) 
ha, bir de;
1.70 aslında ama, bozuk yok falan diye genelde 1.75 alıyorlar. bozuk 1.70 varsa da olur yani.

  • stanley weber  (23.08.10 11:08:48) 
param yok ayağına yatıp bedavayada binebilirsin. problem olmaz öğrenciyiz abi ayağıda işe yarıyor:)


  • fukka  (23.08.10 15:22:18 ~ 15:22:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.