sakarya

genel olarak nasıldır? tek başına/sevgilisiyle yaşayacak genç bir kadın için nasıldır? ev/apart durumları nasıldır?

HENDEK
AKYAZI
SAPANCA

ilçeleri de bu kriterlere göre nasıldır?

tutucu.

  • raki masasinin degismez adami  (20.08.10 08:57:24)
uzun süreli yaşamadım ama o kadar çok akraba ziyaretine gittim ki genel olarak gözleyecek vakti bulduğumu söyleyebilirim. öncelikle her üç ilçenin de köyleri ilçe merkezlerinden daha rahat,daha liberal, daha açık fikirli. Her üç ilçe de yaşayacağınız apartmana bağlı olarak oldukça problem çıkarabilir namus bekçiliği açısından..bu yorumları yaparken komşu terörü mağduru olduğumu aklınızda tutunuz (bir miktar abartma olabilir) Sakarya Türkiye'de cemaatlerin en rahat cirit atabildiği şehirlerden biri, sayısı 50 mertebelerine ulaşan akrabalarım bir şekilde tatlı baskılar sonucu bir iki cemaate girip çıktılar sanırım. tahmin ediyorum depremden sonra bak allahsızlıktan başımıza ne müsibetler geldi minvalinden konuşmalar halkı daha bir kapanmaya (her iki anlamda da) ve kendi gibi olmayanları bütün olan bitenden sorumlu tutmaya yöneltti. bu demek değil ki düzgün insan yok bu bahsettiklerim sakarya'nın ortadirek bölgelerinden gözlemlerdi. eminim biraz daha kalbur üstü olup etliye sütlüye karışmayan bölgeleri de var. Yemekler de keza hiç fena değil. eğer komşular bir şekilde bekçilikten çok dostluk mertebesine gelirse hiç aç kalmazsınız mesela tadından yenmez. ama oralara dışarıdan gitmiş ve oralarda üniversite okumuş insanların görüşleri benim gözlemlerinden daha yönlendirici ve doğru olacak orası kesin. bol şans

  • perliva  (20.08.10 09:17:50)
marmara bölgesinde daha sakarya'dan daha kötüsünü bulamazsın

  • kimi raikkonen  (20.08.10 10:41:11)
çok kötü. 4 yıl yatılı lise okumuştum. sakın gitme.

  • ferishtah  (20.08.10 17:00:49)
Akyazı tehlikeli
Sapanca az sıkıcı
Hendek sıkıcı
Merkez ise eğlenceli olarak tanımlanabilir...Zevkleriniz nedir bilmiyorum ama öğrencilik yıllarımda arkadaşlarımla çark caddesinde yemek yedikten sonra canlı müziğe gittiğim günleri arıyorum.Halen sık sık adaya gidiyorum.Ve Kafe kalitesinin katlanarak arttığını gözlemliyorum.

Ada Center alışveriş için birçok markayı bünyesinde barındırıyor.

Ev kiraları biraz pahalıdır.Karaman, yeni yerleşim yeri olması dolayısıyla biraz daha modern ve depreme karşı güvenli...Alternatif olarak da Serdivan tercih edileblir
  • werderweremem  (20.08.10 23:08:12 ~ 23:08:40)
alt alta şehir isimleri görünce geniş bir taşınma potansiyeliniz olduğunu anladım...Kolay gelsin

  • werderweremem  (20.08.10 23:10:22)