istanbul

genel olarak nasıldır? tek başına/sevgilisiyle yaşayacak genç bir kadın için nasıldır? ev/apart durumları nasıldır?

KARTAL
ZEYTİNBURNU
BAKIRKÖY
ŞİŞLİ
KADIKÖY
FATİH
BAHÇELİEVLER
ESENLER
TUZLA
KAĞITHANE
PENDİK
AVCILAR
SULTANBEYLİ
BAĞCILAR
SARIYER
ÜSKÜDAR
SİLİVRİ
ÜMRANİYE
GAZİOSMANPAŞA
EYÜP
KÜÇÜKÇEKMECE
ATAŞEHİR
SULTANGAZİ
ARNAVUTKÖY
BEYKOZ

ilçeleri de bu kriterlere göre nasıldır?

bir kiz olsaydim,
fatih-ümraniye-sultangazi-bağcılar özellikle bunlari asla secmezdim zorunlu olmadikca.

ama tabi bunlar ilceler..
fatih'e bagli bisuru yer var. şehreminisi, çapasi, findikzadesi, osu busu.. daha detayli olmali.

işyeri/okul bilgileri lazim ki, nereler daha mantikli soylenebilsin. (fiyat-yol-sosyallik-cevre babinda)

zira, kartal nereee, avcilar nereee..

ayrica bu ilcelerin yarisi asya yakasinda, yarisi avrupa yakasinda.
hatta ayni yakada olan bazilari bile, birbirlerine farkli sehirlermiscesine uzak.

yani oyle genis bir soru sormussun ki, kitap yazilir bu ilceler/sevgili yasantisi/maddi olanaklar ve evler konusunda.

ha deli gibi param var, para sıkıntısı yok derseniz,
beykoz arnavutköy kadikoy etiler bebek vs. neden olmasin.

az paraya daha cok odali evler kiraliyim ama depremde kafama yikilsa da sorun degil diyorsaniz sizi avcilar beylikduzu falan civarlarina alalim.
  • la traviata  (20.08.10 03:02:24 ~ 03:14:28)
duyuruda tematik çalışan birine de ilk defa denk geliyorum :)

istanbul iyidir güzeldir hoştur ama parası olana. istanbul'da paran yoksa hiçbir şeysin. trafik kalabalık uçuk kiralardfdg klişe timi beni gelip götürmeden başka konulara atlayayım.

o yazdığın ilçelerden en yaşanılabilir ve merkezi olanları sayayım:

beşiktaş, şişli, fatih, üsküdar, kadıköy. bu semtlerde veya yakınlarında yaşarsan rahat edersin. evler pahalıdır. düzgün ve yeni yapılmış evler daha da pahalıdır. ancak fatih ve üsküdar nispeten daha ucuzdur. sevgilinle yaşayacaksan da kendin yaşayacaksan da eğer komşuların tarikat işletmecisi değilse ve ev sahibine kiraları geciktirmeden ödüyorsan problemle karşılaşmazsın.
  • i ve been mistreated  (20.08.10 04:46:34)
mükemmeldir.

  • raki masasinin degismez adami  (20.08.10 08:58:07)
kadıköy (sahil yolu, bağdat caddesi ve minibüs caddesi civarları) dersen çok rahattır. sadece oturduğun apartmandaki yaşlılardan tçık tçık şeklinde bir tepki alırsın onun dışında da hiç bir sorun yaşamazsın. ama ev/apart durumları dersen kiralara para yetiştirmek gerçekten zordur. bir tanesi 6 m2 olmak üzere (odaya sadece yatak sığıyordu) 2 oda bir salon ev için 1000 tl isteyecek insanlar var. aylık 1000 tl kirayı göze alırsan istanbul yanlız/sevgilisiyle yaşayan bir kız için yaşanır bir yer. ama kira çok dersen izmiri öneririm.

  • felagund  (20.08.10 10:47:47 ~ 10:53:26)
KARTAL
BAKIRKÖY
ŞİŞLİ
KADIKÖY
PENDİK
SARIYER
ÜSKÜDAR
ATAŞEHİR
ARNAVUTKÖY
BEYKOZ

ben bunlari sectim
ama tabii kriterleriniz neler? bence cok ucuk ilceler yazmissiniz istanbulun bir ucundan diger ucuna
arastirma degil de anket falan mi yapiyorsunu
  • .aylin.  (20.08.10 11:30:25)
ilçe olan arnavutköy'ün boğazdaki semt olan arnavutköy'le alakası yok.

  • sektoid  (20.08.10 12:58:25)
tek başına veya sevgiliyle yaşayacak bi kadın için maltepe/kartal/tuzla/sultanbeyli/ümraniye (haşa!) olmasın. sevgilisiyle yaşayan erkeğe bile kötü gözle bakarlar. ayrıca bu ilçelerde kısa etek giyse hiç bacak görmemiş öküzlerle karşılaşır.

esenler her türlü berbat zaten.
gaziosmanpaşa'ya hiç gitmedim. sürekli olay vardır oralarda. yakınlarından geçmeyi bile düşünmem.
  • hia  (20.08.10 13:31:13)
Gaziosmanpaşa'ya sakın gelmesin.

  • xenophobe  (20.08.10 14:06:04)
+ koyduklarım more modern. - koyduklarıma bulaşma bile.

KARTAL
-ZEYTİNBURNU
+BAKIRKÖY
+ŞİŞLİ
+ KADIKÖY
-FATİH
+ BAHÇELİEVLER
-ESENLER
TUZLA
KAĞITHANE
+PENDİK
AVCILAR
-SULTANBEYLİ
-BAĞCILAR
SARIYER
-ÜSKÜDAR
SİLİVRİ
-ÜMRANİYE
-GAZİOSMANPAŞA
-EYÜP
KÜÇÜKÇEKMECE
+ ATAŞEHİR
-SULTANGAZİ
+ ARNAVUTKÖY (ortaköydeki. bi de dağbaşına bi arnavutköy var, faciadır)
BEYKOZ (güzel semt ama tutucu)

ilaveten nokta atışları (kiralar biraz daha pahalıdır):
cihangir, kuledibi, moda, mühürdar, tarabya, istinye, ortaköy, salacak, kuzguncuk, bağdat caddesi tüm hattı, kadıköy maltepe arası tüm sahil şeridi, bostancı, küçükyalı, idealtepe, florya, yeşilköy, fulya, yeniköy, levent, bebek, etiler...
  • agy  (20.08.10 15:46:00)