yerli korku filmi?

neler var? hiçbirini izlemedim.

(bkz: gen)
(bkz: dabbe)
(bkz: okul)
  • blackdog  (20.08.10 01:46:40)
şeytan'ın türk yapımı var ama adını hatırlayamadım dostum.

  • 0dy  (20.08.10 02:06:19)
gen ve musallat tavsiyemdir.

  • green eyed penguin  (20.08.10 02:15:01)
şeytan'ın türk yapımının adı şeytan
www.imdb.com

  • ronaldo17  (20.08.10 02:17:10)
Yerli korku-gerilim filmleri arasında 2000 yılından sonra çıkan bütün filmlerden uzak durmanı öneririm.. Benim için Türkiye'de gelmiş geçmiş en iyi iki korku-gerilim filmi şunlardır.. Bu filmleri bir yerlerden bulup seyretmeni mutlaka öneririm..

Yönetmenliğini Nevzat Pesen'in yaptığı 1963 yapımı Kötü Tohum (birçok araştırmaya göre gelmiş geçmiş en iyi Türk gerilim filmidir) Küçük bir kız çocuğunun arkadaşını bir madalyon yüzünden kıskançlık krizine girerek gölde boğmasıyla gelişen olayları anlatan film üzerinden uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen ilk günkü gibi gerilimi yaşatıyor..

www.sinematurk.com

Bir diğeri ise yönetmenliğini Yılmaz Duru'nun yaptığı 1986 yapımı Kuşatma .. Küçük bir çocuğun cinayeti görmesi üzerine onun peşine düşen katille arasındaki kovalamacayı anlatan sıkı bir gerilim filmidir..

www.sinematurk.com
  • Tamerking  (20.08.10 06:00:39)
Musallat diyorum zaten ötesi yok bana göre(korku ve gerilim filmlerinden etkilenmeyen biriyim musallattan sonra aylarca kenime gelemedim diyebilirim yazarken bile kötü oldum)

  • anastra  (20.08.10 06:44:32)