bir bilgisayarda 3 monitör kullanmak

halihazırda 2 monitör takılı asus m3a78-cm anakart ve gt9600 1gb 512bit ekran kartı var. bu sistemde 3 monitör kullanmanın en ucuz yolu nedir?
(bi işime yarayacağını sanmam ama anakart üzewrinde de 2 tane boş çıkış var)

not: olan görüntüyü kopyalamaktan bahsetmiyorum. extended olucak. bir de 2 tane 1920x1080 ve 1280-1024 monitör var bunları kullanmak istiyorum.

3lü SLI ya da crossfire teknolojisi dünyada bayadır var ama örneklerini güzide ülkemizde pek göremedim açıkçası. bi de bu iş için anakartının da desteklemesi gerekiyor bu özelliği. yoksa mafiş, o 3. boş ekrana bakar durursun siyah siyah:)

  • loveinaflipbook  (18.08.10 22:55:46)
@loveinaflipbook daha ucuz bi yol yok mu?

  • cagdassalur  (18.08.10 23:12:18 ~ 23:41:21)
anakart üzerindeki pci express dolu olduğu için ucuz bir pci ekran kartı bulmak gerekecek ve bu da oldukça zor.

  • blu  (18.08.10 23:45:13)
www.dealextreme.com

bu işimi görür mü?
  • cagdassalur  (19.08.10 00:11:57)
abicim onun ucuz yolu yok malesef, hem anakartın, hem de alacağın bütün ekran kartlarının SLI (nvidia için) ya da CrossFire (Ati için) desteklemesi gerekli. yoksa elde deceğin görüntü sadece kopya görüntü olacaktır.

bu teknolojide ekran kartlarını hem anakarta hem de dışarıdan bi bağlantıyla birbirlerine bağlıyosun. aşağıdaki görüntüde setupı biraz da olsa görebiliyosun:
www.youtube.com
  • loveinaflipbook  (19.08.10 00:54:01)
benim linkteki olmaz mı?

  • cagdassalur  (19.08.10 01:00:34 ~ 01:01:16)
senin linkteki anladığım kadarıyla sadece dual monitörü destekliyo. yani sen tutup da zaten dual monitör düzeyinde bi setupın üstüne onu takarsan iki monitörden birini kopyalar diye tahmin ediyorum.
ama tabi bilinmez, belki adamlar öle bi teknolojiyi $39,03 gibi ucuz bi fiyata mal etmiştirler diycem, ama ben de pek inanamadım şimdi kendime:)

  • loveinaflipbook  (19.08.10 01:08:28)
www.turanli.com.tr

sana şundan lazım. türkiyede başka distribitör bulamadım.
  • celeron 300a  (20.08.10 01:43:16)