hesap işletim ücreti ne ola ki?

şimdi güzide(!)bir bankamızda bir hesabım var. yaklaşık 10 aydır.
benim hesabımdan 34 lira hesap işletim ücreti kesmişler ilk 6 ay için. ve sadece bankakartını kullanıyorum o bankanın. başkada hiç bir şey yapmıyorum... hesapta vadeli falan değil. altın hesabı. öyle kenarda köşede yatıyor.
var mı böle bişiy ya?

normal mi?

haksızlık değil mi bu? senelik 70 lira kesilir mi bir hesaptan?

garanti di mi o banka?

bankayı arayın, güvenliğiniz için kaydediyoruz bıdı bıdısından sonra sizde bir kayıt sistemi açın "hah ben de sizin güvenliğiniz için burda kaydediyorum" diyin. sonra derdinizi anlatın, hesap kesim ücretinin yasal bişey olmadığını, hesabı kullanmadığınızı, vadesiz hesap olduğunu ve kapattırmak istediğinizi söyleyin.
eğer yanlışlık olmuş bi daha olmicak derse parayı geri yatırmasını söyleyin (ki işlem ücreti mereti sayesinde eksik yatıracak) yok hesaptan tamamen kurtulmak istiyorsanız zorlayın ve hesabınızı kapattırın. pisi pisi kapatırlar.
  • hia  (18.08.10 16:32:52)
türkiyeye hoşgeldin..

  • erostrada  (18.08.10 16:33:19)
@hia
aynen abi o banka!

hayır. başka bankalarda da yıllardır var hesabım. hiç olmadı böle bişi...
  • enkolaykullaniciadi  (18.08.10 16:35:34 ~ 16:36:01)
Aynisi İş Bankalilar'in basinda da var. Benim de hesabim vadesiz, sadece bankamatik kartim var. bir gun bi baktim 18 tl gitmis. meger her ay 3 tl lik kesinti oluyormus, benim de 6 aydir hesabima para yatmayinca yattigi anda 18 TL'sini kesmisler!

Benden ogrenci belgesi istemislerdi, ogrenciden kesilmiyormus.
  • Ms._mystery  (18.08.10 17:24:35)