Hazırlık Sınıfı Hakkında (okuyanlar, okuyor olanlar)

Merhabalar, ege üniversitesini kazandım bu yıl, bölümümde hazırlık sınıfı zorunlu değil ama bölüm arkeoloji yani dil gerekecektir sanıyorum.

sorum, hazırlık sınıfı sizin için faydalı oldu mu? Ciddiye alınırsa gerçekten yabancı dil hiç de fena olmayan bir düzeye getirilebilir mi?

not: anadolu lisesi çıkışlıyım, ingilizcem çok da kötü sayılmasa da harika değil tabi ki. teşekkürler.

arkeoloji bölümünde ingilizce hiiiççç işine yaramayacak.

  • anonimyususer  (18.08.10 13:28:56)
eğer hemen mezun olman gerekmiyorsa hazırlık oku. bir yıl boyunca tek derdin ingilizce olacağından sosyal hayata bol bol vakit kalacak. hem hazırlık lise 5. sınıf gibidir. alıştırmış olur... daha sonra o kadar rahat bir yıl bulamayacaksın çünki hayatının geri kalanında...

ingilizcene katkısı da kuşkusuz olacaktır. ben de anadolu lisesi mezunuydum. olur da geçerim diye hazırlık muafiyet sınavına girmedim bile... çok şey kattı bana ingilizce adına...
  • thunder thunder thunder thundercats  (18.08.10 14:56:27)
hazırlık binasına girdiğimde, burada 1 sene geçirmek istemiyorum, demiştim..fazla fazla üni de kalmak istersen, yaşarım ben burada anasınısatiim dersen, ulan okumusken ingilizceyi de "kendim" çalışıp geliştireyim diye dusunursen oku...yok orada 1 sene geçirmek istemem, gecen 1 seneyi ömrümden alınmış 1 sene olarak gorurum, hazırlık sınıfının ingilizceme faydası olmayacagının farkındayım(ancak kendim ekstra caba ile geliştirebilirim) dersen direk geç...

  • ne adrenerjik ne kolinerjik  (18.08.10 15:05:37)
Normalde dil bilmek her zaman avantajdır fakat egede hazırlık okuyan pek çok arkadaşımdan biliyorum, egenin hazırlık okulu bi halta benzemiyor. gayet açık ve net. Çok yetersiz ve hiç bi yararı olmaz. Ege hazılığı bitiren arkadaşlarımın seviyeleri intermediate ı zor bulur.O da kağıt üzerinde , konuşma açısından ise elde var sıfır. Bu yüzden benim tavsiyem : dil öğrenmek istiyorsan bunu kurslarla halletmen, ege hazırlığın gerçekten bi faydasının dokunacağını sanmıyorum. Tam tersine vakit kaybı olur.

  • onune3012  (18.08.10 15:19:47)
zorunlu olmayan hazırlıklar yatış seesi oluyor bence güzel oluyor tavsiye ederim. dil için de az da olsa katkı sağlar ama en çok ilk yılda okula alışmak tadını çıkarmak için işe yarıyor

  • kutuların sessizliği  (18.08.10 15:37:56)