the beatles'ın kötü şarkısı

sizce böyle bi şarkı var mı? bence yok. dışarıdan fikir almak istedim sadece. 10 yılda 13 yapan adamların en az 1 kötü şarkısı olmalı diye düşünüyor insan ama beatles bu.

bence ringo nun yaptığı tüm şarkılar kötü

  • tembel degilim useniyorum  (17.08.10 01:12:47 ~ 01:14:18)
Kime göre neye göre tabi de, tüm zamanların en kötü 50 parçası arasına 48. sıradan Beatles'ın Ob-La-Di, Ob-La-Da parçası girmiş: arsiv.ntvmsnbc.com O kadar ipe sapa gelmez gruplar ve parçaları varken haksızlık olarak niteliyorum da :) Madem merak ettin, böyle de birşey var.

  • Lethe  (17.08.10 01:14:05)
@tembel degilim useniyorum ben özellikle onları çok seviyorum. ayrı bi havası var. 500 days of summer da summer karakteriyle çok özdeşleştirmiştim kendimi bu yüzden. hatta sözlüğe de yazmıştım; (bkz: #19836830)

@Lethe oha diyorum. en sevdiğim parça lan o benim.
  • cagdassalur  (17.08.10 01:15:01 ~ 01:15:40)
bence var.
ne kadar fanatiksiniz ya?aşın şu saplantıları artık ya.

  • şaman  (17.08.10 01:20:16)
Ob-La-Di, Ob-La-Da güzeldir ya.

  • all girls dream  (17.08.10 01:27:24)
@şaman fanatik değilim çok seviyorum sadece. sevmeyene de saygı duyarım. @tembel degilim useniyorum ile aksi görüşte olduğumu belirttim sadece fanatiklik değil bu. bence var demişsin orası tamam zaten herkesin vardır da ne olduğunu söyleseydin bide.

  • cagdassalur  (17.08.10 01:32:54)
çoğu şarkısı kötü. bilmem kaç yüz şarkısı var 20-30'u güzdeldir anca

  • yuto  (17.08.10 01:47:25)
tmm haklısın.biraz atarlı girmişim.
mesela i am the walrus'u hiç sevmem.çok gıcık bi şarkı bence.özellikle iam the bilmemney diye girdiği bölümü.

  • şaman  (17.08.10 01:55:10)
senin o sevmediğin yere ben bayılıyorum nolacak bu durumda? çok farazi şeyleri tartışıyorsunuz.

  • darknum  (17.08.10 02:18:52)
sinatra'nın bile var, beatles'ın da olması çok doğal, ki var.

(bkz: fanatikliğe fanatiklikle cevap vermek.)
  • mannomena  (17.08.10 02:22:50)
@şaman evet i am the walrus diğerlerine göre kötü birazcık.

@darknum tartışmıyoruz hiçbişey niye bu kadar abartıyosunuz anlamıyorum. soruyu biraz subjektif yazmış olabilirim ancak basit birşey sordum bu kadar gaza gelmeye gerek yok hemen. gidin sözlükteki trollere filan sataşın ne biliyim. bak hazır ramazan tartışması dönüyor 17 eylül insanlarıyla dalga geçenler var git onlarla uğraş.

@mannomena ne var mesela?
  • cagdassalur  (17.08.10 03:02:27)
only a northern song ..belki...

  • emre513  (17.08.10 03:12:31)
veya you gonna lose that girl...bilemedim ki kardeş hepsi güzel..üstte only northern song dedim ama su anda onu dinliyorum nası olacakbu iş..:D

  • emre513  (17.08.10 03:14:39)
@emre513 dediğim gibi zor. bende onu dinliyordum sen yazdıktan sonra :)

  • cagdassalur  (17.08.10 03:29:43)
göreceli.
bana sorarsan iyi şarkıları yok, nasıl ve neden bu kadar el üstünde tutulduklarını hiç anlayamamışımdır şimdiye dek.

  • turkish tekila  (17.08.10 03:59:47)
@turkish tekila bence 50 yıl sonra bile hala yeterince el üstünde tutulmuyor. ama dediğin gibi göreceli. overrated olduğunu düşündüğün için mi sevmiyorsun yoksa gerçekten dinleyip de beğenmedin mi? bi michelle'i bi when im sixty four'u, come together'ı dinleyip de sevmediğini söyleme lütfen bana.

  • cagdassalur  (17.08.10 04:09:38)
@turkish tekila bu gece beni üzdün:)

abi beatles nası sevilmez ya..belkide müziğin olabilecek tek tanımdır "beatles"..:)
  • emre513  (17.08.10 04:19:27)
dediğim gibi, zevk meselesi.
şarkılarını dinledim tabii, ama çok yabancı geldiler bana. ki blues'tan tut klasik müziğe kadar pek ayırt etmeden müzik dinleyebilen, seven birisiyim.

beatles da benim kriptonitim demek ki.
  • turkish tekila  (17.08.10 04:23:17)
beatles for sale'in ikinci yarısından bir şeyler bulursun mutlaka :)

  • dark horse  (17.08.10 07:42:36)
saka maka fanatizmin doruklarinda bir soru. bana kalirsa beatles iyi olmasina iyi de, fabrika ciktisi gibi sarkilari var, nasil diyeyim 3 tarz var mesela, butun sarkilar o 3 tarzdan birine ait, o bakimdan bu 3 tarzi seversen butun sarkilari sevmis oluyorsun. cok farkli isler yapmis bir grup degil gibime geliyor. bu benim teorim tabi salliyor da olabilirim. kanimca en az sayida kotu sarkisi olan grup led zeppelin'dir, ki onlarin da var arada. amma, lakin ki degisik degisik sarkilari var.

  • samfisher  (17.08.10 08:23:25)
while my guitar gently weeps bi de help!'i sevmem ben mesela.. ama çok göreceli bir soru.

  • sir gawain  (17.08.10 09:27:00)
beatles'ın hiçbir şarkısı güzel değil ki hepsi vasatın altında, tamamen çağın dinamikleri sebebiyle popüler olmuş bir grup. siyasi duruşları olmasaydı şu anda isimlerini kimse bilmeyecekti bile.

  • esenboga  (17.08.10 10:48:22)
şimdi gerçekten hala çok göreceli bir konu olduğunu tekrarlıyorum. ama bir arkadaşımın entrysi çok hoşuma gitmişti. onun linkini vereyim.

(bkz: #19884333)
  • darknum  (17.08.10 14:42:42)