Klima Sorusu

300-500'e klimalar var ama böyle ömürlük bir klima istiyorum ben.
Ayrıca eşim alerjik astımlı. Filtresi kaliteli ve kullanışlı olmalı. TOSHİBA'nın Ras 10 Skv 10200 Btu/h modelli "DC inverter" kliması hoşuma gider gibi oldu. Hem elektrik tüketimi çok az. Hem filtreleri filan iyi gibi duruyor. Fiyatı da 1.600~ TL para istiyorlar.

Şimdi sorularıma geçiyorum:
1.Böyle kaliteli ama daha ekonomik klima var mıdır? Varsa hangisidir?
2. Bu klima işini kışa bıraksak daha mı hesaplı olur?Zaten şurda 1,5 ay bile kalmadı. Zaten randevuyu 15 günden önce vermezler. kaldı 1 ay...

Bir de Bosh ve Mitsubishi bu alerji olayında iyiler diye bir şey duydum ama hem alerji hem ekonomi hem performans konusunda üçünü bir arada bulabileceğimiz bir marka arıyorum.

Üç şeyi bir arada istiyorum evet.

2 - geçen yıl 1700 tl ye aldığımız mitsubishi klima şu an da 2500 tl, o yüzden beklersen maddi açıdan faydalı olabilir.

daha önce bosch klima kulllandım bana öylesi denk gelmiş olabilir ama çok problem çıkardı.
  • drip nick i zaten kullanilmakta  (16.08.10 14:35:11)
Klima olarak üzerinde düşünülmesi gereken bir iki marka var zaten. Biride daikin, hem kalitesi hemde enerji tüketimi olarak şiddetle tavsiye edebilirim, ayrıca filitresi de adam gibi bakımı yapılırsa 3 yıl kullanılıyor sorunsuz. bakımdan kastım 2 haftada bir temizlemek, 6 ayda bir titanyum kısımları yıkamak ve yıldabir yetkili servis bakımı yaptırmak.

  • thefin  (16.08.10 15:13:20)