odtü hazırlık sınavı/muafiyet sınavı

odtü hazırlık sınavı ve muafiyet sınavında neyi nasıl soruyor bu adamlar nereye çalışmamız lazım?

iki bölümdür. ilk bölümü grammar ve readingden oluşur. bundan 50 üzerinden 25 alırsan 2. bölüme geçersin bu da listening writing ve note taking içerir.

ilk bölümü geçmek için tense ler, bağlaç kullanımları bunları bilmek gerekiyor iyice. ayrıca vocablory de soruyorlar. readingin çalışılacak bir şeyi yok zaten reading genel ingilizce bilgisi ile ilerler, özel olarak çallışmak anlamsızdır.
  • mannomena  (14.08.10 17:40:57)
  • 1lisan1insan  (14.08.10 17:50:47)
essay yazma denemelerine basla bence simdiden.

  • kayranin kedisi  (14.08.10 19:37:57)
Öncelikle tebrik ederim, hayırlı uğurlu olsun...

İlk bölümü geçersen eğer,senin için şöyle bir uyarım olabilir: writing kısmında yazmanı bekledikleri şeyi mutlaka tek paragrafta yazmalısın, yani eğer 2. paragrafa geçersen çok fazla notun kırılıyor, bunu unutma. Çünkü orada senden 1 paragraflık yaklaşık 250 kelime içeren bir şey bekliyorlar.

Ayrıca şuradan sınavla ilgili detaylı bilgi alabilirsin:
www.ydyom.metu.edu.tr

Bir de ODTÜ'nün içindeki çarşıda ''BOOK STORE'' var, orada ''METU-EPE School of Foreign Languages / A Guide for Students and Test Users'' adında bir kitap var, o kitabı alırsan soru örneklerini görebilirsin. Ayrıca yine Book Store'dan alabileceğin ''Towards Proficiency'' adlı kitabı alırsan bol bol pratik yapar bu işi kıvırırsın.

Kolay gelsin, başarılar dilerim...
  • marcelle  (14.08.10 20:47:07)
Arkadaslara katiliyorum ama bence bir yil hazirlik oku, hayatini yasa. Acelen ne ki? zaten mezun olduktan sonra hep calisacaksin.
madem ingilizcen iyi, basla upper'dan. yarim gun git okula. farkli bolumlerden bi suru arkadas edin, 4 saat derse git, kalaninda gez.
hemen bolume gidip de ne yapacaksin?
  • Ms._mystery  (15.08.10 03:37:56)