yurt dışına gitmek!

merhaba,
ben bu sene ygs ye gireceğim evet "liseli detected" ancak sizden yardım istiyorum iyi bir okulda iletişim fakültesi ya da radyo televizyon okuyup (türkiye de ) sıfır olan yabancı dilimi yurt dışında geliştirmek istiyorum daha önce böyle bir durumla karşılaşmış olanınız var mı yani mesela amerikaya zırt diye yerleşme durumu fln orda dil okuluna gitmek istiyorum zormu mesela 1 sene kalmak istiyorum zormu olur şartlar nasıl bir hayat beni bekler tek gitmemi öneririminz yoksa mutlaka bir arkadaşlamı gideyim örneğin ben oraya yerleştim tabiki çalışmıyacam babam para yollayacak ben orda bir evde oturucam dil okuluna gideceğim tabi öyle bir şey varmı ingilizcesi sıfır olan bir türkün orda ingilzce öğrenme olasılığı nedir sıfır dediğim abarmayalım ama bunlara cevabınız nedir.

amerikayı bilmiyorum ama mesela kanada'ya böyle zart diye giden birini tanıyorum. sıfır ingilizce, baba parası, altı yedi ay gibi bir süre dil okulu, tek başına gitmek, orada bir host ailenin evinde kalmak...

tüm şartlar bire bir tutuyor. tabi amerika-kanada-ingiltere vizesi almak biraz kasış bi iş. kkatlanıcaksın...
  • raa  (13.08.10 02:55:26)
merhaba, klavyede nokta, virgül gibi tuşlar da var harflerden bağımsız olarak. belki haberiniz yoktur diye bir belirteyim dedim.

sorunuza gelirsek. daha çok gençsin, önünde uzun bir yol var. okulunu bitirdiğinde karşına neler çıkacağını bilemezsin. ayrıca zaten üniversitelerin çoğunda ingilizce hazırlık sınıfı var. okulu bitirdiğinde herhalde günlük konuşmaları becerecek kadar ingilizce biliyor olursun. hazırlıkta ingilizceyi adam gibi öğren, kurslara servet harcama.

sonra da ister gezme ve çalışma amaçlı work and travel seyahati yaparsın, ister bir master programına başvurursun, eğer paran varsa da gider dil okulunda da okursun.

ingilizcesi sıfır olan türk orada ingilizce öğrenir herhalde, 1 sene kalıp da öğrenememek gibi bir durum olmaz.
  • i ve been mistreated  (13.08.10 04:16:18)