İftar Menüsü

Selam millet,

Akşama lise arkadaşlarımı davet ettim iftara. Bir erkek olarak sofrayı kendim hazırlayacam. Ev öğrenci evi değil :)

Aklımdaki menü şu şekilde sizce nasıl?

Domates çorbası (kaşar rendeli)

Mantarlı tavuk sote

Tereyağlı bulgur pilavı veya sebzeli prinç pilavı

Salata veya Cacık

Ve tabi ki üzerine tatlı..

Sizce nasıl bu menü?

Domates çorbası şu yaz günlerinde biraz ağır kaçmaz mı?

  • lol  (12.08.10 11:53:57)
Ne önerirsiniz onun yerine?

  • hayattan sikilan adam  (12.08.10 11:54:30)
şehriye daha iyi gider gibi.
tatlı da sütlü olsun bence.
oh.
  • cagrika  (12.08.10 11:58:06)
bana kalırsa domates çorbası yerinde bir seçim. menü de gayet güzel hem de pratik. oyum prinç pilavından yana.

  • manfool  (12.08.10 11:58:09)
tatlı guzelse iyi duruyor. corba guzel secim.

yemekten sorna kahve gideri olur bi icecek ve 1-2 saat sonraısna da meyve.
  • bryan fury  (12.08.10 12:00:47)
ayran çorbası. bölece cacıgı yerine de salata.

  • bordeaux  (12.08.10 12:01:32)
Tatlı olarak fıstıklı tel kadayıf düşündüm. Üzerine de dondurma tabi.

  • hayattan sikilan adam  (12.08.10 12:02:24)
Domates çorbası
Mantarlı tavuk sote
sebzeli prinç pilavı
Salata
tatlı olarakta sütlü nuriye veya güllaç al.
  • sealth  (12.08.10 12:04:06)
salata VE cacık olmalı bence

  • entropik  (12.08.10 12:06:08)
Ben de yemek pişirmeyi seven bir er kişi olarak size domatesli pirinç pilavını öneririm. Domates çorbası olmaması lazım bu durumda. Normal pirinç pilavı pişirir gibi yapıyorsunuz, sadece arpa şehriye yerine rendelenmiş 3-4 domatesi kavuruyorsunuz. Sonra pirinçleri atıyorsunuz ve kaynar suyu. Muhteşem oluyor.

  • samterk  (12.08.10 12:06:35)
Hem salata hem cacık fazla olmaz mı??

  • hayattan sikilan adam  (12.08.10 12:06:35)
Domates çorbası yerine ayran çorbası veya mercimek.
cacık yerine salata.
tatlı için de kadayıf.
  • lol  (12.08.10 12:07:45)
Ayran çorbası dediğiniz yayla çorbası mı?

  • hayattan sikilan adam  (12.08.10 12:21:36)
fazla olmaz bence ikisinin yeri ayrı

  • entropik  (12.08.10 12:27:16)
Cacığı koyu yaparsanız eğer servis esnasında içine buz da ekleyebilirsiniz. Nane ve zeytinyağını da ihmal etmeyin.

  • gulden kale  (12.08.10 12:38:11)
cacık yerine ayran olsun bence. erkek masalarında ortaya fazla şey koymıycan. yenilmiyor çünkü.
domates corbası hazır mı?
eğer zor gelmezse bir mercimek çorbası daha güzel olur.
ben soğuk çorba olayına kesinlikle karşıyım. hava sıcak mıcak. çorba dediğin sıcak olur.
haa bu arada kesinlikle tereyağlı bulgur pilavı. tavuk sote ile harika olur.
madem er kişisin datlu olarak güllaç en iyisi. çünkü yapımı çok kolay. ben bile yapıyorum.

menü gayet güzel. üstüne kamelya çayı. ohh miss.
  • enkolaykullaniciadi  (12.08.10 12:39:47 ~ 12:41:10)
güllaçı herkes sevmeyebilir bence. ben hiç sevmiyorum şahsen. ıyk.

  • cro magnon  (12.08.10 12:54:20)
Mersin'de kimse bilmez güllaçın tadını :) Ben de bugüne kadar bir kere yedim ve hiç sevmedim. O yüzden tatlı olarak kadayıf düşünüyorum.

Domates çorbasını da kendim yapacam. Hazır yapmak istemiyorum.
  • hayattan sikilan adam  (12.08.10 13:20:08)
Zeytinyağlı yap derim, malum hava sıcak.
Dondurmayı da tatlı olarak sunabilirsin, hele hele dondurmalık kavun içinde olursa harika olur, arkadaşların "kız seni alan yaşadı" isimli şarkıyı söyler.

  • apc  (12.08.10 14:56:37)
Yaz gününde en iyisi sütlü tatlıdır, soğuk soğuk oyş. fıstıklı tel kadayıfı herkes sevmez. aslında ramazanda yenilecek fiks tatlı güllaçtır onu da beğenen pek insan yoktur, geçiniz. sevzeli pirinç pilavı kötü olur gibime geliyor zira ana yemek olarak mantarlı tavuk sote var. ona da mantar dışında soğan, biber gibi şeylerin konulduğu düşünülürse yanına konulacak sebzeli pilav pek hoş durmayacaktır-sebze sebze-. Normal pirinç pilavı en iyisidir. top şeklinde sunarsınız yemekteyizdeki gibi. :D cacık yerine de salata olmalı zira cacık en iyi zeytinyağlılarla gider, mantarlı sotenin yanında cacık çok abes durur, alakasız durur.

  • gebere jackson  (12.08.10 15:40:28)
tatlı ne olacak?

cacık bulgur plavının yanında güzel olur ama.
  • mbaran  (12.08.10 16:27:31)
Arkadaşlar aşağıdaki menüyle geceyi kapatım. Hepinize fikirleriniz için çok teşekkürler. Buu menü de gayet lezzetli oldu. Çok lezzetli ve neşeli bir akşam geçirdik.

Kaşarlı Domates çorbası
Mantarlı tavuk sote
Tereyağlı bulgur pilavı
Cacık
Dondurmalı tel kadayıf ve Kerebiç

Üzerine de mis gibi türk kahvesi ve biraz aradan sonra birkaç bardak çay ve güzel muhabbet..
  • hayattan sikilan adam  (13.08.10 02:31:09 ~ 02:32:02)