Sahibinden.com'dan bigisayar almaca

486dx seven değerli dostlar,
Masaüstü şöyle hem oyun oynayabilceğim hem de diğer klasik işleri halledebileceğim bir bilgisayar almaya karar verdim. Tabi uzun süredir teknolojiden uzak kalmış biri olarak pek haberim yok yeni gelişmelerden, o yüzden dün yaptığım araştırmada şu bilgisayarların fiytları uygunmuş gibi geldi bana. Tabii bu bilgisayalara bu kadar verme bak şu var, ya da şunu al gibisindenn her türlü önerinizde pek şukela olacaktır.

www.sahibinden.com

yahu bu bilgisayarların fiyatı uygun geliyosa sana ben satayım benim makinanın kasasını sana.

intel E5200 dual core 2,5 ghz 2mb cache
2 gb ram
256 mb 256 bit ati radeon x1800gto ekran kartı(o ilanlarda gördüklerinden çok farklı değildir performansı)
500 gb hdd

şaka bir yana, yukarıdaki özelliklerde bir bilgisayarım var ve ederi en fazla 350-400 lira, böyle bir makine alıp yanına da bir lcd monitör alırsın. çok istersen 2 gb ram takviye edersin 64 bit bir işletim sistemi kuracaksan.

yani demem o ki yukarıdaki linklerde verdiğin makinelerin değeri en fazla 600 - 700 lira. bu tipler tuttuğunu hüptürmek istiyorlar kanımca veya bunları biri hüptürmüş, acısını başkasından çıkarmak istiyorlar. bir tanesi sadece kasa 300 TL diyor, "ulan server mı kurdun da sadece kasaya 300 TL verdin?" diyesi geliyor insanın.

sen sen ol, o makineleri alma. o fiyata aynı özelliklerde sıfır laptop var, gerisini sen düşün. bu arada donanımhaber forumlarına bak forum.donanimhaber.com'dan. orada iyi fiyata bulursun pc. tabi elden alışveriş yapmak kaydıyla. başka bir şey bulursan yine fikir veririm bilgisayar mühendisi olarak.
  • uckac  (10.08.10 12:30:15 ~ 12:30:47)