body cilerden tavsiye

mekik sehpası almak istiyorum. ancak ayarlanabilir olsun istiyorum yani hem 90 derece olsun hem de 120 dereceye kadar falan yatsın istiyorum. hb de şunu buldum
www.hepsiburada.com
türevleri de mevcut. kullananlar tavsiye ettikleri modeli yazarsa sevinirim.
not: dumbell la da çalışacağım için ayarlanabilir olması önemli.

linkteki sehpa aşağı eğimli. görebildiğim kadarıyla 90 derece yani tam düz hale gelmiyor. ayrıca sırt konulan yeri de bombeli gibi duruyor. aşağı eğimli sehpa ile yapacağınız göğüs hareketleri, alt göğüsü çalıştırır.

şuna bakmanızı önereceğim

www.hepsiburada.com

hem 90 derece, hem aşağı eğimli (3 açı demiş, yukarıya eğim de veriliyor diye düşünüyorum ama emin değilim)

bununla, göğsün daha fazla bölgesini çalıştırırsınız. bir de uyarım olacak, şimdi bu tip aletlerde açıyı 1 cm çapında çivi gibi bir şeylerle tutturuyorsunuz. ilk verdiğiniz linkteki resme zoomla bakın, ayak kısmında 3 tane üst üste siyah noktalar var, işte açı oraya sıkıştırılan vida gibi zımbırtılarla ayarlanıyor. dambılla çalışacağım demişsiniz, ağırlıkları artırmaya başladığınızda o vidaların ne kadar dayanacağını bilemem. ağır çalışırsanız kırılabilirler.

vida şöyle bir şey,

img198.imageshack.us

mekik sehpası da bu (halı otantik)

img831.imageshack.us
  • marcelorios  (08.08.10 22:47:35 ~ 22:54:31)
@marcelorios
eyvallah çok sağolun. sizin mekik sehpanız o hepsiburada linkini verdiğinizden mi acaba?

  • rentts  (08.08.10 22:56:41)
bendeki bu.

www.tvshop.com.tr
  • marcelorios  (08.08.10 23:02:23)
hee ondan bende de vardı attım=) benim boy biraz uzunca olduğu için pek sığamadım kendisine.

  • rentts  (08.08.10 23:12:32)