AC-130, WWII tarihini degistirmeye yetermiydi??

Biraz once arkadaslarla Er Ryan'i kurtardik da bi daha. Izlerken aklima geldi, acaba Almanlar bir sekilde simdiki ac-130 teknolojisine sahip olsalardi savasi lehlerine degistirebilirlermiydi? Ya da ne bileyim Ssaldiri helikoperi teknolojisini falan yetistirebilmis olsalardi mesela. Yoksa sadece savasin sona ermesini mi erteleyebilirlerdi.

ac 180 gibi güçlü ama saldırıya açık bir uçakları olsaydı, yine onlardaki 88'lik uçak savarlar eşdeğerinde bir uçaksavar topu ile sinek gibi düşerlerdi. Bu ac'ler tamam şöyle güçlü böyle öldürücü de, anca ıraklı anca afganlı militanlar üstüne. Kapsamlı ve gerçek (üç beş militana değil, nizami bir orduya karşı) bir savaşta sen onları yüzeye bu kadar yakından ağır ağır uçursan ya :) Mürettebat kıçı kırık Stinger uçak savar roketinden bile tırsar hale gelir o koşullarda. Tamam adamların da onları karşı savunmaları var da nereye kadar?

  • jesterdvine  (08.08.10 20:46:04)