mermer üretimi-staj defteri için..

arkadaşlar çok değer verdiğim bir bayan arkadaşım bir mermer fabrikasında staj yapıyor.fabrika (ocak değil) pek stajer kabul eden bi firma değil bu yüzden ellerinde güzel dökümanlar yok.arkadaşım kendi çabası ile defteri tamamlamaya çalışıyor.daha önce böyle bi staj yapmış olan ve kaynak onerebilecek var mı?şuan için fayans üretimi hakkında döküman öncelikli lazım(seramik değil).yardımcı olursanız sevınırım...

Öncelikle, "çok değer verdiğim bir bayan arkadaşım" demek, "ben bu kıza yanığım, staj defteri işini ayarlayıp kızı da kapacağım" demekse çok yanlış yoldasınız, kızın işini yaptırıp sonra "canım ya sağol, sana da çok zahmet oldu" diyerek sonra yüzünüze bakmama ihtimali var.

Üstüme vazife olmayan yorumdan sonra asıl cevap: Google'da tile manufacturing diye ararsanız bazı dökümanlar, yazılar geliyor. Hanım kızımız ham maddenin fabrikaya gelişinden fayans olup kutulanana kadar geçtiği aşamaları fotoğraflayarak yazarsa da bir çok sayfa dolar.
  • sourlemonade  (08.08.10 18:23:02)
saol arkadaşım cevabın için.hayal gücüne de takıldığın cümlelere de hayran oldum.bahsettiğim bayan kız arkadaşım.bunu belirtip belirtmemem cevabı etkilemez sanmıştım ki yanılmışım daha dikkatli olucam bundan sonra.varsa türkçe dökümanlar aramaktayım...

  • hctrn  (08.08.10 22:02:16)
Kaç tane öğrencim bu şekilde kız tavlamaya çalıştı bir bilseniz hayal gücü olmadığını anlardınız :)

Türkçe döküman umarım bulursunuz ama İngilizceniz varsa bunları çevirmek daha kolay bence. O aşama aşama fotoğraflarla üretimi yazma önerimi de dikkate alın.
  • sourlemonade  (08.08.10 23:24:00)