Yurt dışından ürün alma olayı

www.guitarcenter.com dan bir şey satın almak istiyorum. İş bankası kredi kartımı kullanırsam ürünü yurt dışından aldığım için ek ücret kesilir mi. Adres olarak Amerikadaki arkadaşımın kaldığı adresi vericem oraya gidecek ürün. gümrük, shipping olayı falan olmayacak.

ekstra para yok, hatta bazen hesapladığımdan az kesiliyor (kur farkı tabii)

  • hopkins  (06.08.10 13:53:18)
Kendi cevabımı kendim vereyim bari.

Yurt Dışı işlemler

Yurt dışında gerçekleştirilen harcamalar VISA Premier kredi kartlarımız için $ veya Euro olarak,VISA Klasik Yurt Dışı kredi kartlarımız için $ olarak, VISA Klasik Yurt İçi-Yurt Dışı ve MasterCard kredi kartlarımız için ise işleme ait borç kaydının Bankamıza geldiği anda geçerli olan Bankamız Gişe Döviz Satış Kurundan TL'ye çevrilerek hesabınıza borç kaydedilmektedir. Diğer taraftan, kredi kartınızla yurt dışında gerçekleştirmiş olduğunuz işlemler, VISA /MasterCard kuruluşları tarafından Bankamıza $ cinsinden gönderilmektedir. $ dışındaki döviz cinsinden harcamalar için VISA kuruluşu tarafından kur dönüşümü yapıldığından, kredi kartınıza ayrıca %1 oranında kur dönüşüm ücreti yansıtılmaktadır.
  • trinitrotoluen  (06.08.10 13:53:35)