Azerbaycanda üniversite okumak(özet: Rüşvet var mı?)

Azerbaycanda üniversite okumanın iyi ve kötü yanları nelerdir?
Aslında cevabı daha elzem olan soru, bu üniversitelerde rüşvetle ders geçme yada daha kötüsü rüşvet verilmediği için kalma gibi bi durum var mı? Bu aradığım, netten muadilini bulamadığım türden bir mesaj (hatta azeri üniversite grubunun üyelerine ardarda sordum diye facebooktan "uzaklaştırma" aldım :D)
Evet, yardım ederseniz sevinirim. Yarın tercih için son gün :D

Ondan önce okulun YÖK tarafından tanınıp tanınmadığını araştırın. Yoksa Türkiye'de lise mezunu sayılırsınız.

  • sourlemonade  (05.08.10 21:42:12)
Araştırılabilecek şeylerin tamamını araştırdım neredeyse.(kılavuzda yer alan bölümlere denklik veriliyormuş) Şimdi deneyime dayalı bir bilgiye ihtiyacım var. Rüşvet durumunu öğrenememem halinde gitmeye cesaret edemem.

  • dream eater  (05.08.10 21:48:07)
Ehehe, "alası var".

  • apc  (05.08.10 22:57:43)
hmm... sağol o zaman :D

  • dream eater  (05.08.10 23:04:41)
@apc, bu konudaki bilgin nerden geliyor sorabilirmiyim acaba? Az önce facebookta taciz ettiğim öğrencilerden biri duymadım görmedim dedi.. Kafam döndü valla biri yok diyo biri var diyo...

  • dream eater  (06.08.10 00:56:17)
Çok yakın bi arkadaşım okuyor. Okulda o kadar değil de. Memuriyet, "azerbaycan da yaşam" kategorisinde epey bi dönüyor diyor. Polisti, sınır görevlisiydi, okuldaki memurdu vss.

  • serseri mayin  (06.08.10 04:08:52)
"Azeri öğretim üyelerinin maaşları ne kadar?" sorusu kilit nokta oluyor.
Rüşveti para olarak düşünmeyin, bir arkadaşım: "Öğretim üyesinin evini boyattık, diiploma geldi." derdi.

  • apc  (06.08.10 11:53:24)
hmm... sağolun arkadaşlar. Pek heveslenmiştim aslında Azerbaycan için ama gidip de kötü bir sürprizle karşılaşmaktan iyidir.
Teşekkür ederim ;)

  • dream eater  (06.08.10 12:13:09)