blackberry vs. ekşisözlük

ayıptır söylemesi şirketten bir blackberry 8700g verdiler. biraz takoz ama güzel bir alet.

ama cehalet dizboyu.

1/ bu aletin internet explorer ından sözlüğe girmeye çalışınca şunu diyor:
"bu sayfada çerçeveler var. ilgilendiğiniz çerçeveyi seçin ve tıklatarak yüklenmesini sağlayın
sozbar sozindex sozmain"
ve dolayısıyla hangisine tıklarsam sadece onu görebiliyorum. normal olmamalı

2/ bu alete nasıl program yükleriz? kablo ile pc bağlantısı yapınca bana sadece ali ve alx uzantılı dosyaları atabileceğimi söylüyor, bunlar nereden bulunur? nokia symbian telefonlara ne güzel jar ve sis lerle herşeyi yüklüyorduk.

3/ resim ve melodi nasıl atılır? atılamama ihtimalini aklım almadı.

4/ biraz google ettim ama bulamadım, her türlü bilgi kırıntısı, forum, tutorial vs.. teklifi kabulümdür.

teşekkürler.

www.blackberry.com adresli web sayfasında bir pdf dokumani acilacak. o dokumanin 22.(pdf icin)(sayfalarda yazan numaralara bakarsaniz 18 oluyor) sayfasinin sag sutununda aradiginiz seyler hakkinda genel olarak bilgiler var gibi duruyor hatta durmuyor, var :)

tabii ona bakmissinizdir muhtemelen diyerek,
www.blackberryfreeware.com
www.blackberryfreaks.com
sonra parali olan tinyurl.com
ve bunlari telefona atmak icin kullanacaginiz yazilimi indireceginiz tinyurl.com adresleri var. umarim isinize yarar. yeni browser falan da var belki ilk sorununuza cozum olabilir.
  • dahicocuk  (21.11.07 20:59:59)