istanbul'da üniversite öğrencilerine burs veren vakıflar/kuruluşlar? (önemli)

arkadaşlar bursa ihtiyacım var ve bu abartı olmazsa hayati düzeyde.

istanbul'da nerelere başvurmalıyım? burada sormamın amacı daha somut bilgiler alabilmek. internette listeler var ama onlardan birçoğuna başvurmak dahi gereksiz. hatta zaman ve masraf kaybı.

alternatif yerler arıyorum. mesela adanalılar derneği var, oralı öğrencilere veriyor gibi...

istanbul ticaret odası bu smout bir örnektir mesela

bir de nerelisin ki sen? büyük ihtimalle veriyorlardır memleketinin derneği.
  • baldur  (02.08.10 14:44:26)
(bkz: çydd)

  • la traviata  (02.08.10 15:10:57)
ito, koç, sabancı vs. birçok kurum veriyo ama dediğin gibi bunlar internette karşına ilk çıkan ve genelde bursu vermeden önce seni baya bi yoran kurumlar. hem onlarca belge yollaman gerekecek hem de büyük ihtimalle bursları ocak ayı civarı başlayacaktır. bunlara da başvurmayı unutma tabii ama öncelikle memleket derneklerine başvur. zaten hemen tamam derler, bi nüfus cüzdan fotokopisi isterler belki hemşeri olduğunu görme maksatlı, bi de okula kaydını yaptırdığına dair kayıt belgesini yollarsın, hemen başlar. 100-150 lirayı geçmez dernek başına alacağın para ama dediğim gibi hemen hemen garantidir, büyük vakıfların bursu -eğer öksüz veya yetim değilsen- piyango oynamak gibi.

  • hrskrs  (02.08.10 15:35:13)