ram kullanımı abartısı ve 31

merhabalar duyuru ahalisi. şimdi ayıptır sölemesi 3 gün önce yeni bi bilgisayar aldım ben. hp dv6-3055et diye bi model. windows 7, 4 gb da ram var. anlık kullanımda, yani hiçbir şey yapmadan bile ram kullanımı %35 civarlarında geziniyor. aldığımdan beri sadece winzip, crysis, farcry 2 ve assassin's creed 2 yükledim. hiç porno siteye filan da girmedim. normal midir bu kullanım değeri?

normal. oyle ya da boyle en hizli takas alani ramdir. windows un bunu kullanmasinda hicbir sakinca yok. gerek duyuldugu takdirde bosaltmasini da biliyor.

  • entrapmen  (31.07.10 01:41:48)
ayıptır söylemesi ben alalı da 4 gün oldu benim ki de öyle aynı model falan değil ama ben de fazla bişi yüklemedim 4 gb ram var falan ama o civarlarda.

  • xenophobe  (31.07.10 01:59:16)
yuhhh.... ne yapıyorsunuz kardeşim :D

Bende bile win 7 yüklü iken o kadar ram kullanmıyordu. 1,5 GB'ın %35-45'i civarı ram kullanımım vardı.

Arkadaşlar arka planda çalışan programlarınızı kontrol edin. Çok fazla program çalışıyor.

Başlat---> arama kısmına "msconfig" yazın ve başlat semesine gelip gereksiz ne kadar program varsa kapatın :)

Nero
soundman
googleupdate
igfxtray
java
quicktime
adobe reader
web cam yazılımı
wireless assistant
vs...
  • janavarorion  (31.07.10 10:05:47)
porno ile alakası nedir ben onu anlamadım.

  • mbaran  (31.07.10 19:11:55)
@mbaran

soruyu soran kişi büyük ihtimal virüslerin veya trojanların porno sitelerden bulaştığını sanıyor.
kısaca bilgisayarda virüs veya trojan yok demek istiyor.

not: porno sitelerden virüs bulaşmaz.
  • janavarorion  (31.07.10 19:15:36)