ttnet netlimitsiz hakkında

şu an 1 mbit limitsiz kullanıyorum 45 liralık olan. 49 liralık 8 mbit netlimitsize geçmek istiyorum fakat 1-2 sorum var:

1. bu geçişlerde ttnet bir de kullanıcıya geçiriyor bildiğim kadarıyla. bana kaça patlar?
2. genelde herkes 15 gb'ı aştıktan sonra hızım düşmedi diyor. ben de ona güvenerek geçmeyi planlıyorum. eğer ki hızım düşerse yeniden 1 mbit'e geçme şansım var mıdır?

1-geçiriyor derken?

2-11 aydır kullanıyorum ortalama 60-100 gb download yapıyorum aylık 2 kere düşüş oldu. daha düşük fiyatlı paketlere geçemiyorsun. ama aboneliğini iptal ettirip tekrar açarsan olabilir belki.
  • pposeidon_1  (30.07.10 12:59:10)
öncelikle bahsettiğiniz tarife 8 mbit net limitsiz değil. 8mbit'e kadar net limitsiz. yani hattınız 8 mbit'i destekliyorsa performans alabiliyorsunuz. bunu bağlı olduğunuz telekom müdürlüğünden öğrenebiliyorsunuz.

normalde tarife geçişlerinde bir ücret yok. fakat şu anda bulunduğunuz tarifede taahhüt süresi içindeyseniz, ya da bulunduğunuz bu tarifede bir kampanyaya dahil olmuşsanız (6 ay boyunca 19,90 ödemeli gibi) kullandığınız indirimler sizden geri alınıyor. bu farkı ödüyorsunuz.

eğer olur da hız düşer ve tekrar 1 mbit'e geçmek isterseniz bu sefer yeni tarifenizin taahhütünü bozduğunuz için bi 30-35 tl alıyorlar tekrar sizden.
  • curiosita  (30.07.10 13:04:42)
geçiriyordan kastım parasal anlamda. tarife değiştirirken koparabildikleri kadar para koparıyorlar anlamında. o yüzden kaça patlar dedim.

aboneliğimi de iptal ettiremem 2 yılım dolmadı daha. sözleşme yapmıştım abone olurken. saçma bir şeymiş yeniden 1 mbite geçememek.

2. mesaja edit:
onu öğreneyim ben öyleyse telekom müdürlüğünden.
şu an taahhüt içerisindeyim fakat herhangi bir kampanyaya dahil değilim. yine de herhangi bir ücret almaları söz konusu olabilir mi?
  • kivanc1  (30.07.10 13:04:54 ~ 13:07:03)
ay içinde 2 kere tarife değiştiremezsin onun dışında her ay istediğin tarifeyi dene kimse bir şey diyemez. geçişlerde geçirme durumuda mesela senin faturan ayın 1 in de kesiliyor ama sen 25 in de tarife değiştirirsen o 6 günlük farkı alır senden.

  • mahsunkul  (30.07.10 15:35:13)