banyo edilmiş film bastırmak.

selam arkadaşlar. mesela elimde renkli film var banyo edilmiş. film şeklinde duruyor. onu taratıp fotoşoptan bişi yapsam olur mu ?

mesela sihay beyaz filmi taratıyorum inverse ediyorum auto contrast auto levels auto colour diyorum güzel oluyor var mıdır onun için de bir şey?

istanbul da iseniz filmleri tambur tarama ile topkapı matbaacılar sitesinde tarayabilecek bir çok yer var

  • sozluknickmiverulan  (29.07.10 01:10:46)
ya kendi imkanlarımla evimdeki scanner ile neler yapabileceğimi arıyorum esasen. aslıdna o matbacılar sitesinde tanıdığım da var ama deymez her seferinde oralara git gel. köşedeki fotoğrafçıya gider 5 tl verir cd kaydettiririm en olamdı.

  • cedric tweedledee  (29.07.10 01:14:18)
film tarama özellikli scannerınız yoksa olmaz onun ayrı aparatı falan oluyor filmi diziyorsunuz 2şer 2şer tarıyor. fakat benim scannerda ne renkler fotoğrafçıda taratılmış gibi iyi oluyor ne de keskinlik yani düzgün bişey lazım.

  • yuto  (29.07.10 01:38:51)
scanner'in cozunurlugu yeterliyse olabilir. backlighter denen olaya ihtiyaciniz var. evdeki malzemelerle yapilabiliyomus
www.abstractconcreteworks.com

  • cench  (29.07.10 02:58:46)
teşekkür ederim.

  • cedric tweedledee  (29.07.10 15:12:06)