İstanbul - Ankara

Selamlar,

Sizce İstanbul'dan Ankara'ya yarın trenle mi gitsem daha iyi olur, otobüsle mi? Bi' de eğer otobüsle gidecek olursam hangi firmayı tercih edeyim?

Kamil Koç un rahat hatları var. Sanırım 38 liraydı. Gerçekten de çok rahat. Her koltuk arkasında dokunmatik ekran istediğin izle, eğer yanında internete girecek bir cihazın varsa çok başarılı olmasa da yine insanı oyalayabilecek bir kablosuz internet hizmetleri var. Trenle hiç gidip gelmedim o yüzden yorum yapmayayım ama kamil koçla çok mutluyum ben :)

  • borumu  (27.07.10 22:54:59)
paran varsa direk kamil koç rahat, düşünmeye bile gerek yok.

  • nevrochaotica  (27.07.10 23:07:47)
nilüfer'de de tv ve internet var. internetten bilet aldım arkadaşıma geçen gün 33 tl'ye ama üyeliğim falan vardı, ondan dolayı da indirim olmuştur tabi.

internet ve tv olmasa da olur dersen doğuya giden firmalardan birine atla git, 30 derler 25'e alırsın. lakin zırt pırt duruyorlar, yol 1 saat falan uzayabiliyor bazen. ucuz olsun diyorsan aklında bulunsun.
  • sezercik yavrum benim  (28.07.10 02:19:03 ~ 02:33:48)
eskiden trenciydim ama değiştim. atla nilüfer eksprese 5 saatte ankara. tuvalet, tv, konfor, vs. trende olan herşey otobüslerde de var artık. 10 lira az vermek için 7 buçuk saat tren yolculuğu çekemiyorum artık ben.

  • robin crusoe  (28.07.10 03:35:56)
Eğer Anadolu yakasında kadıköy civarından gideceksen tren tercih edilebilinir. Kombine(normal+hızlı tren) bilet ile otobüsün farkı da 10 lira civarında oluyor yanlış hatırlamıyorsam. Süre olarakda yarım saat fark ediyor trende. Tabi trenin rahatlığı ayrı, ayağa kalkabiliyorsun, yemek yiyiyorsun. Ama ben Ankara - İstanbul sıkça kullanan birisi olarak Kamil Koç önerebilirim. Rahat hatla gidersen, tvli koltuk olduğundan iki film izlediğinde ankaraya varmış oluyorsun :) Tek olabilecek sorun Avrupada Esenler, Anadolu yakasında Ataşehirden kalkıyor. Tabi birçok yerden buralara servisleride var.

  • coolzorg  (28.07.10 11:48:38)