90 Kiloya Yaklaşıyorum!

Deli oldum. En son geçen sene tartılmıştım ve 74'tüm. Bu sene, tartıda 87'yi görünce adeta çıldırdım. Uzun boylu olduğumdan yine yırtıyorum biraz. Ancak aynada dikkatlice baktığımda popomun jetpack gibi arkamdan geldiğini gördüm. Göbekte var. Öğrenciye uygun yapılabilecek diyet ve aktivite önerilerini bekliyorum sizlerden. Ramazan da geliyor zaten, hiç olmadı başlayana kadar bir hazırlık yapalım oruç sayesinde veririz. Eksik şeyler varsa sorun, yazarım.

Teşekkürler şimdiden.

aynen ben valla . bugün sabah 30 dk koştum iyi geldi. bende istiyorum izninizle.

  • foverine  (26.07.10 14:45:24)
Aynı sorundan muzdarip olarak şunları uyguluyorum:

- Bir öğününü nesfit tarzı diet mısır gevrekleriyle geçir. Başka birşey yeme.
- Diğer yediklerine aynen devam ama porsiyonlardan azıcık kıs.
- Akşam 7'den sonra birşey yeme, acıkırsan sadece meyve ye.
- Yapabiliyorsan yürüyüş yap.
- Mekik falan çek, en azından kilo vermesende yağlar kas olur.
- Abur cubur yeme.
- Kimileri acıktırdığını düşünsede ben sürekli sakız çiğniyorum. Ağzımda birşeyler olması buzdolabına gitmemi engelliyor.
  • tbugra  (26.07.10 14:55:28)
Süper tavsiyelerin için teşekkürler. Bu duyururuyu yazmadan önce marketten kellogs special k ile 1 paket süt kapıp gelmiştim zaten, iyi oldu.

Valla benim uyku düzenim sarsılmış durumda, geceleri uyuyamıyorum. Sabaha karşı yatıp, yine erken kalkayım dedim uykuyu düzene sokmak için erken yatarım gibisinden. Ama yok, uyuyamadım yine aynı.

Benim sorunlarımdan biri de ekmek tüketimim galiba. Farkında olmadan fazla ekmek yiyorum. Bir de evde makarna pişirme olayı var. Her 3 akşamdan biri makarna ile geçiyor.

Hareket etmek iyi de, doğru bölgeyi çalıştırmak önemli. Bilen birisi şu kısımla ilgileniverse harika olacak.

@foverine, ne demek dostum, buyrun.
  • aydogank  (26.07.10 15:10:27 ~ 15:11:08)
- Mekik falan çek, en azından kilo vermesende yağlar kas olur.
Uyuz gibi araya girmek istemezdim ama yağlar kas olmaz. Ne yaptığını bilerek yaparsan daha güzel sonuç alırsın.

  • wrench  (26.07.10 15:11:20)
@wrench aslında bu mesaj bana sürpriz olmadı tam emin olduğum bir şey değildi ama yararlıdır mekik.

  • tbugra  (26.07.10 15:18:41)
öncelikle hayat tarzını değiştirmen, yediklerine dikkat etmen ve bunu mutlaka spor ile desteklemen gerekiyor.

bu yukarıdakileri de istikrarlı bir şekilde uygulaman gerektiğini söylemiyorum bile..
  • sli  (26.07.10 15:33:22)
asıl amacı kilo vermek değil ama (bkz: tibet'in gençlik pınarı ) na bi bak. ben asıl amacı için yaptım ve 10 günde 5 kilo verince bıraktım. inanarak yapman en önemlisi. hiç zor da değil.

  • diyojenimtırak  (26.07.10 15:41:41)
@sli, hemen olsa keşke o dediğin. değiştirilemiyor işte öyle tek başına.

@rentts, benim de (git:bulbapedia.bulbagarden.net )'ım var yani nolmuş. Sayalım adımlarımızı önemli tabii.

@diyojenimtrak, sağol. Uygulayayım bunları da.
  • aydogank  (26.07.10 16:20:00)
hayat tarzında radikal değişiklik kararları alınmadan kilo vermek zor
sabır en önemli etken
(bkz: p90x) bu programı uygulayıp dengeli bir beslenmeyle birleştirirsen sonuç alıyorsun
kendim 3 ayda 12 kilo vermiştim aynı şeyi yaparak.
  • cuma  (26.07.10 16:58:19)
öğün sayısını arttırma nedeni daha çok metabolizmayı sürekli çalışır kılmaktır. metabolizma çalışırken yağ yakar vücut.

  • flexin  (27.07.10 12:29:30)