FRP indirilip oynanan bir oyun mu ?

Merhaba, aramaya inandım , birsürü FRP sitesindeki FRP nedir yazılarını da okudum fakat , en kaba haliyle nedir hala öğrenemedim.

Yani download edip , bilgisayarımıza kurup oynayabileceğimiz bir oyun mu?, nedir çok ilginç geldi bana.
Bir yandan da şu var aklımda:5-6 tane insan buluşup , oyundan kelimelerle konuşup oynuyor, bu mudur yani ?,
ellerine kılıç filan alıyorlarmı ?, biz ufakken dikenleri tahta kılıçla keserdik ,
Öyle birşey mi?

frp: fantasy role playing. masaustu de oynanabilir, bir bilgisayar oyunu da olabilir. i$in ozu rol yapmak. ad&d'yi inceleyip masaustu icin bir fikir sahibi olabilir ya da uo'ya bakip pc ornegini gorebilirsin.

  • astaroth  (24.07.10 12:00:09)
Ellerine kılıçları almasalar da, kelimeler üstünden hayal gücü üstünden bu oyunu oynuyorlar. Bilgisayara o şekliyle indirilmez. Sadece oynanabilen oyunları vardır. Misal Baldur's Gate. Misal Planescape: Torment. Misal Icewind Dale.

  • jesterdvine  (24.07.10 12:01:16)
Yanlış anlamadım değilmi , tam olarak geneli itibariyle 5-6 tane adam , bir DM 'nin önderliğinde, konuşarak oynuyorlar ?
E ben çevremde hiç görmedim böyle birşey , hadi oynayalım desem kimi bulabilirim ?,

  • slymene  (24.07.10 12:15:23)
evet, ayyynen öyle :) istanbuldaysan wizardsofistanbul.com ayda bir buluşmaları var. Buluşmaya gidip ücretsiz oynarsın ne istiyorsan.

  • jesterdvine  (24.07.10 12:24:34)
istanbul'daysan frp partileri filan oluyor, ama asıl olay o arkadaş çevresini oluşturabilmekte :)

  • madyb  (24.07.10 12:24:39)
bilgisayardaki rpg, ellerine kılıç aldıkları larp oluyor genelde.

  • :/  (24.07.10 12:53:43)
masaüstü frpye en yakın şey baldurs gate 1-2 ve icewind dale serisidir.ama masaüstüne en yakın halini options'tan turn based yapacaksın.

  • ayiadam  (24.07.10 12:59:23)