psp için kulaklık

efendim bana psp için kaliteli kulaklık tavsiye edebilirmisiniz?
*cızırtı mızırtı falan yapıomuş muahbbetleri var o ne?
*bide şu psp'ye video aktarma olayını anlatın gözünüzü sevem

- PSP'nin orijinal kulaklığı hariç, şeklini şemalini beğendiğin hemen hemen her kulaklıktan randıman alman mümkün -- Logitech'in sırf PSP için çıkardığı bir kulaklık seti var, o epey güzel; İstanbul'daysan, Yazıcıoğlu'nun alt katında biriki dükkan var, orada sorabilirsin ama MUTLAKA pazarlık yap, hatta "Oha be abi, Vatan'da daha x liraydı, sizde ucuzdur diye buraya geldim" tadında takıl, ufak da olsa biraz indirim yapabilirler üslubuna göre. (x = söylenen fiyat -5 lira -- şayet charisma check'te şansına güveniyorsan -10 da yapabilirsin değeri, sana bağlı) Ha, direkt Bostancı'daki Vatan Bilgisayar'a da uğrayabilirsin Internet'ten alışveriş yapmıyorsan, geçen sene orada vardı bahsettiğim kulaklık.

- PSP'ye video aktarmak dünyanın en kolay şeyi. PSP Video 9 ise epey zort bir program, onu kullanma derim. Google'da "dvdXsoft PSP Video Converter" diye arat (full versiyonunu ya satın alacaksın ya da warez'den bulacaksın -- maalesef burada direkt link veremiyorum), indir bunu. Evet, gayet tırt bir adı olmasına rağmen işe yarayan bir yazılım, bununla evvela .mp4 yapıyorsun video'yu; sonra PSP'yi USB ile bilgisayara bağla, dönüştürdüğün video dosyasını VIDEO klasörüne kopyala -- şayet söylediğim programla dönüştürdüysen hiçbir sorun olmadan çalıştırabiliyor olman lazım.
  • ike  (15.11.07 23:18:50)
ike@ çok saol harbiden program tam benim gibi salaklar için acayip kolaymış:) psp ye dosya atarken winzip yapabiliyormuyuz pekı ??

  • imparatorolmayikolaymisandin  (16.11.07 12:16:08)
Sorunu tam olarak anlamadım ama şöyle yanıtlayayım: PSP'de Winzip ile sıkıştırılmış dosyaları görüntüleyemez yahut çalıştıramazsın (birkaç istisnai durum dışında -- zaten video'yu zip'lemek diye bir olay yok yaşadığımız evrende), yani memory stick'te yer kazanmak için PC üzerindeki yığın verilerde kullanılan herhangi bir sıkıştırma metodu PSP için geçerli olamayabilir çoğu zaman -- video'ları sıkıştırmak istiyorsan, o kurmuş olduğun programın ayarlarını kurcalayıp dönüştürülecek dosyanın kalitesinden bir parça ödün vererek daha az yer kaplamasını sağlayabilirsin. Ancak şu noktada PSP ile ilgili acı bir gerçeği farkedeceksin: Süper kaliteli video'larda dahi -bana göre- yoksayılabilir oranda ortaya çıkan ghosting (bkz: ghosting/3), bu tarz yüksek sıkıştırma oranlarına sahip kalitesiz video'larda tavan yapıyor -- ortaya çıkan video'dan tatmin olup olmamak sana bağlı bu durumda.

  • ike  (16.11.07 17:10:08)
Sennheiser'ın herhangi bir modelini önerebilirim:
www.elmasepeti.com

  • sirrikadem  (16.11.07 19:30:23)